| Data i miejsce urodzenia | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Klub |
Ski-Club Vallée de Joux | |||||||||||||||
| Wzrost |
176 cm | |||||||||||||||
| Debiut w PŚ indywidualnie |
23 listopada 2014 w Klingenthal (17. miejsce) | |||||||||||||||
| Debiut w PŚ drużynowo |
9 lutego 2013 w Willingen (10. miejsce) | |||||||||||||||
| Pierwsze punkty w PŚ |
23 listopada 2014 w Klingenthal (17. miejsce) | |||||||||||||||
| Pierwsze podium w PŚ |
8 grudnia 2019 w Niżnym Tagile (2. miejsce) | |||||||||||||||
| Rekord życiowy | ||||||||||||||||
| Dorobek medalowy | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
Killian Bruno Paul Peier (ur. 28 marca 1995 w La Sarraz) – szwajcarski skoczek narciarski, reprezentant klubu Vallée de Joux. Olimpijczyk (2022), indywidualny brązowy medalista Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym 2019 ze skoczni dużej, medalista mistrzostw kraju.
Przebieg kariery
8 października 2010 w Einsiedeln zadebiutował w zawodach FIS Cup, zajmując 25. miejsce. 27 grudnia 2010 został zgłoszony do startu w Pucharze Kontynentalnym. W konkursie w Engelbergu został zdyskwalifikowany. W lutym 2011 wystartował na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2011 w Libercu. Zajął tam 12. miejsce indywidualnie i 10. w drużynie. Wystartował też na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2012 w Innsbrucku, zajmując 9. miejsce indywidualnie.
27 grudnia 2012 w Engelbergu po zajęciu 28. miejsca zdobył pierwsze w karierze punkty Pucharu Kontynentalnego. 8 lutego 2013 w Willingen zadebiutował w kwalifikacjach do zawodów Pucharu Świata. Zajął w nich 39. miejsce, uzyskując awans do konkursu głównego. Ten został jednak ostatecznie odwołany. 9 lutego Peier po raz pierwszy wystąpił w Pucharze Świata w zawodach drużynowych. Szwajcarzy zajęli w nich 10. miejsce. Wystąpił też na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2013 w Val di Fiemme. Odpadł w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego na skoczni dużej, zajmując 41. miejsce, natomiast w zawodach drużynowych zajął 10. pozycję. 8 marca w Vikersund był 9. w zawodach Pucharu Kontynentalnego.
W październiku 2014 zadebiutował w Letnim Grand Prix, zajmując 17. miejsce w Klingenthal. 23 listopada 2014 w swoim debiucie w zawodach indywidualnych Pucharu Świata, Peier zdobył pierwsze punkty, ponownie zajmując 17. miejsce w zawodach rozgrywanych w Klingenthal. W grudniu 2014 w Renie zajął 3. lokatę w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Wystąpił w zawodach skoków narciarskich na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2015. Indywidualnie zajął na nich 31. miejsce na skoczni normalnej i 30. na skoczni dużej. W zawodach drużynowych reprezentacja Szwajcarii z Peierem w składzie zajęła 10. pozycję.
W latach 2013–15 trzykrotnie startował na mistrzostwach świata juniorów. Najwyżej klasyfikowany był na 6. miejscu indywidualnie (2015) i na 7. w drużynie (2014, 2015).
W sezonie 2015/2016 raz znalazł się w najlepszej trzydziestce konkursu Pucharu Świata. Regularnie zdobywał punkty Letniego Grand Prix 2016, zajmując między innymi 9. pozycję w Czajkowskim. W zimowej części sezonu 2016/2017 w Pucharze Świata nie punktował. Na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017 zajął 18. miejsce na skoczni normalnej, 40. na dużej oraz 10. w drużynie.
W sezonie 2017/2018 Pucharu Świata czterokrotnie zdobywał punkty, najwyżej klasyfikowanym będąc na 27. miejscu. W grudniu 2017 zajął 3. pozycję w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu. Wystąpił na Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich 2018. Indywidualnie odpadł w kwalifikacjach, zajmując 41. miejsce, a konkurs drużynowy zakończył na 6. pozycji.
W ramach Letniego Grand Prix 2018 dwukrotnie stawał na podium, w lipcu zajmując 3. miejsce w zawodach w Hinterzarten, a we wrześniu 2. w Hinzenbach. W trzech innych konkursach również zajął miejsca w pierwszej dziesiątce. Trzykrotnie zwyciężył też, a raz był drugi w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego 2018. Cały cykl zakończył na 3. pozycji.
W sezonie 2018/2019 Pucharu Świata regularnie zdobywał punkty. Sześć razy konkursy cyklu kończył w pierwszej dziesiątce. Najwyżej sklasyfikowany został na 7. miejscu, w konkursie w Innsbrucku rozgrywanym w ramach 67. Turnieju Czterech Skoczni. Sezon zakończył na 17. miejscu w klasyfikacji generalnej z 399 punktami. Na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2019 zdobył brązowy medal w konkursie indywidualnym na skoczni dużej w Innsbrucku; prowadził w nim po pierwszej serii. Na skoczni normalnej zajął 10., a w konkursie drużynowym 7. pozycję.
W Letnim Grand Prix 2019 najwyżej sklasyfikowany był w zawodach w Zakopanem, na 5. miejscu. W Pucharze Świata 2019/2020 najlepsze wyniki osiągał na początku sezonu. 8 grudnia 2019 po raz pierwszy w karierze zajął miejsce na podium zawodów Pucharu Świata; konkurs w Niżnym Tagile ukończył na 2. pozycji. Była to jedyna w sezonie lokata Peiera w pierwszej dziesiątce zawodów indywidualnych cyklu. W kolejnych tygodniach najwyżej klasyfikowany był 22 grudnia 2019 w Engelbergu oraz 1 stycznia 2020 w Garmisch-Partenkirchen w ramach 68. Turnieju Czterech Skoczni, na 11. lokacie. W zawodach rozgrywanych w lutym i marcu najwyżej znalazł się na 23. miejscu. Sezon zakończył na 25. pozycji w klasyfikacji generalnej z 237 punktami.
W ramach Letniego Grand Prix 2020 zajął 12. i 5. miejsce w zawodach w Wiśle. 24 października 2020 upadł podczas pierwszej serii zawodów indywidualnych mistrzostw Szwajcarii, w wyniku czego zerwał więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie.
Do treningów na skoczni po kontuzji powrócił w sierpniu 2021. W sezonie 2021/2022 Pucharu Świata regularnie zdobywał punkty. W listopadowych zawodach cyklu najwyżej klasyfikowany był na 6. pozycji (w Niżnym Tagile i Ruce), w grudniowych – na 4. miejscu (zajętym dwukrotnie w Engelbergu), a w styczniowych – na 7. lokacie (w Zakopanem). Wystąpił na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022. Indywidualnie był 37. na skoczni normalnej i 27. na dużej, a w drużynie męskiej zajął 8. miejsce. W zawodach Pucharu Świata rozgrywanych po igrzyskach najwyżej klasyfikowany był na 21. pozycji. Na Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich 2022 zajął 31. miejsce indywidualnie. Sezon Pucharu Świata zakończył na 16. miejscu w klasyfikacji generalnej z 451 punktami.
Z powodu zapalenia ścięgna rzepki nie brał udziału w zawodach latem 2022 oraz w pierwszych weekendach sezonu zimowego 2022/2023. Po powrocie do startów w grudniu 2022 osiągał gorsze wyniki sportowe niż w poprzednich sezonach – w Pucharze Świata 2022/2023 punkty zdobył czterokrotnie, najwyżej sklasyfikowanym będąc na 28. miejscu, a w najlepszym starcie w Pucharze Kontynentalnym zajął 8. pozycję. Wystąpił na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2023, na których indywidualnie był 33. na skoczni normalnej i 47. na dużej, zaś w drużynie męskiej zajął 6. miejsce.
Na Igrzyskach Europejskich 2023 zajął 20. miejsce w obu konkursach indywidualnych oraz 6. w drużynie mieszanej. W Letnim Grand Prix 2023 najwyżej klasyfikowany był na 11. pozycji, którą zajął 1 października w Hinzenbach. W sezonie zimowym 2023/2024 regularnie występował w Pucharze Świata. Punkty zdobył 11 razy, a najwyżej klasyfikowany był na 18. lokacie, którą zajął 16 grudnia 2023 w Engelbergu.
Zdobywał medale mistrzostw Szwajcarii. Indywidualnie był trzeci w 2014, drugi w 2015, a w 2016, 2017, 2018 i 2019 zwyciężał. W zawodach drużynowych, reprezentując zespół Ski Romand, zdobył srebro w 2010 oraz brąz w 2015, 2016, 2018 i 2019.
Igrzyska olimpijskie
Indywidualnie
| 2022 Pekin/Zhangjiakou | – | 37. miejsce (K-95), 27. miejsce (K-125) |
Drużynowo
| 2022 Pekin/Zhangjiakou | – | 8. miejsce |
Starty K. Peiera na igrzyskach olimpijskich – szczegółowo
| Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Konkurs | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Strata | Zwycięzca |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 37. | 6 lutego | 2022 | Zhangjiakou | Snow Ruyi | K-95 | HS-106 | indywid. | 90,5 m | – | 114,6 pkt | 160,4 pkt | Ryōyū Kobayashi |
| 27. | 12 lutego | 2022 | Zhangjiakou | Snow Ruyi | K-125 | HS-140 | indywid. | 130,0 m | 129,0 m | 245,5 pkt | 50,6 pkt | Marius Lindvik |
| 8. | 14 lutego | 2022 | Zhangjiakou | Snow Ruyi | K-125 | HS-140 | druż. | 118,5 m | 124,0 m | 791,5 pkt (193,8 pkt) | 151,2 pkt | Austria |
Mistrzostwa świata
Indywidualnie
| 2013 Val di Fiemme/Predazzo | – | nie zakwalifikował się (K-120) |
| 2015 Falun | – | 31. miejsce (K-90), 30. miejsce (K-120) |
| 2017 Lahti | – | 18. miejsce (K-90), 40. miejsce (K-116) |
| 2019 Seefeld in Tirol/Innsbruck | – | brązowy medal (K-120), 10. miejsce (K-99) |
| 2023 Planica | – | 33. miejsce (K-95), 47. miejsce (K-125) |
Drużynowo
| 2013 Val di Fiemme/Predazzo | – | 10. miejsce (K-120) |
| 2015 Falun | – | 10. miejsce (K-120) |
| 2017 Lahti | – | 10. miejsce (K-116) |
| 2019 Seefeld in Tirol/Innsbruck | – | 7. miejsce (K-120) |
| 2023 Planica | – | 6. miejsce (K-125) |
Starty K. Peiera na mistrzostwach świata – szczegółowo
| Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Konkurs | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Strata | Zwycięzca |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| NQ | 28 lutego | 2013 | Predazzo | Trampolino Dal Ben | K-120 | HS-134 | indywid. | 103,5 m | 93,9 pkt | Nie zakwalifikował się. | ||
| 10. | 2 marca | 2013 | Predazzo | Trampolino Dal Ben | K-120 | HS-134 | druż. | 110,0 m | – | 469,1 pkt (107,4 pkt) | 666,8 pkt | Austria |
| 31. | 21 lutego | 2015 | Falun | Lugnet | K-90 | HS-100 | indywid. | 87,5 m | – | 101,5 pkt | 151,2 pkt | Rune Velta |
| 30. | 26 lutego | 2015 | Falun | Lugnet | K-120 | HS-134 | indywid. | 117,0 m | 108,5 m | 172,4 pkt | 96,3 pkt | Severin Freund |
| 10. | 28 lutego | 2015 | Falun | Lugnet | K-120 | HS-134 | druż. | 110,5 m | – | 314,2 pkt (74,6 pkt) | 558,4 pkt | Norwegia |
| 18. | 25 lutego | 2017 | Lahti | Salpausselkä | K-90 | HS-100 | indywid. | 93,0 m | 93,0 m | 240,6 pkt | 30,2 pkt | Stefan Kraft |
| 40. | 2 marca | 2017 | Lahti | Salpausselkä | K-116 | HS-130 | indywid. | 106,5 m | – | 92,4 pkt | 186,9 pkt | Stefan Kraft |
| 10. | 4 marca | 2017 | Lahti | Salpausselkä | K-116 | HS-130 | druż. | 114,0 m | – | 453,0 pkt (114,0 pkt) | 651,2 pkt | Polska |
| 3. | 23 lutego | 2019 | Innsbruck | Bergisel | K-120 | HS-130 | indywid. | 131,0 m | 129,5 m | 266,1 pkt | 13,3 pkt | Markus Eisenbichler |
| 7. | 24 lutego | 2019 | Innsbruck | Bergisel | K-120 | HS-130 | druż. | 127,0 m | 128,5 m | 837,0 pkt (260,7 pkt) | 150,5 pkt | Niemcy |
| 10. | 1 marca | 2019 | Seefeld in Tirol | Toni-Seelos-Olympiaschanze | K-99 | HS-109 | indywid. | 98,5 m | 98,0 m | 207,4 pkt | 10,9 pkt | Dawid Kubacki |
| 33. | 25 lutego | 2023 | Planica | Srednja skakalnica | K-95 | HS-102 | indywid. | 93,5 m | – | 114,2 pkt | 147,6 pkt | Piotr Żyła |
| 47. | 3 marca | 2023 | Planica | Bloudkova velikanka | K-125 | HS-138 | indywid. | 115,0 m | – | 92,1 pkt | 195,4 pkt | Timi Zajc |
| 6. | 4 marca | 2023 | Planica | Bloudkova velikanka | K-125 | HS-138 | druż. | 122,0 m | 118,0 m | 1012,2 pkt (238,1 pkt) | 166,7 pkt | Słowenia |
Mistrzostwa świata w lotach narciarskich
Indywidualnie
| 2018 Oberstdorf | – | nie zakwalifikował się |
| 2022 Vikersund | – | 31. miejsce |
Drużynowo
| 2018 Oberstdorf | – | 6. miejsce |
Starty K. Peiera na mistrzostwach świata w lotach – szczegółowo
| Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Konkurs | Skok 1 | Skok 2 | Skok 3 | Skok 4 | Nota | Strata | Zwycięzca |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| NQ | 19–20 stycznia | 2018 | Oberstdorf | im. Heiniego Klopfera | K-200 | HS-235 | indywid. | 151,0 m | — | 113,4 pkt | Nie zakwalifikował się. | |||
| 6. | 21 stycznia | 2018 | Oberstdorf | im. Heiniego Klopfera | K-200 | HS-235 | druż. | 175,5 m | 176,5 m | 1350,6 pkt (306,8 pkt) | 311,6 pkt | Norwegia | ||
| 31. | 11–12 marca | 2022 | Vikersund | Vikersundbakken | K-200 | HS-240 | indywid. | 180,0 m | – | – | – | 145,6 pkt | 708,6 pkt | Marius Lindvik |
Mistrzostwa świata juniorów
Indywidualnie
| 2013 Liberec | – | 15. miejsce |
| 2014 Val di Fiemme/Predazzo | – | 22. miejsce |
| 2015 Ałmaty | – | 6. miejsce |
Drużynowo
| 2013 Liberec | – | 11. miejsce |
| 2014 Val di Fiemme/Predazzo | – | 7. miejsce |
| 2015 Ałmaty | – | 7. miejsce |
Starty K. Peiera na mistrzostwach świata juniorów – szczegółowo
| Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Konkurs | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Strata | Zwycięzca |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 15. | 24 stycznia | 2013 | Liberec | Ještěd | K-90 | HS 100 | ind. | 98,0 m | 90,0 m | 236,0 pkt | 47,5 pkt | Jaka Hvala |
| 11. | 24 stycznia | 2013 | Liberec | Ještěd | K-90 | HS 100 | druż. | 97,0 m | – | 416,0 pkt (125,5 pkt) | 670,5 pkt | Słowenia |
| 22. | 31 stycznia | 2014 | Predazzo | Trampolino Dal Ben | K-95 | HS-106 | indywid. | 86,5 m | 93,5 m | 202,9 pkt | 28,6 pkt | Jakub Wolny |
| 7. | 1 lutego | 2014 | Predazzo | Trampolino Dal Ben | K-95 | HS-106 | druż. | 94,0 m | 96,0 m | 944,6 pkt (246,2 pkt) | 82,4 pkt | Polska |
| 6. | 5 lutego | 2015 | Ałmaty | Gornyj Gigant | K-95 | HS-106 | indywid. | 97,0 m | 98,5 m | 257,2 pkt | 12,7 pkt | Johann André Forfang |
| 7. | 7 lutego | 2015 | Ałmaty | Gornyj Gigant | K-95 | HS-106 | druż. | 89,5 m | 97,5 m | 800,7 pkt (204,0 pkt) | 92,6 pkt | Norwegia |
Igrzyska europejskie
Indywidualnie
| 2023 Kraków/Zakopane | – | 20. miejsce (K-95), 20. miejsce (K-125) |
Drużynowo
| 2023 Kraków/Zakopane | – | 6. miejsce (drużyna mieszana) |
Starty K. Peiera na igrzyskach europejskich – szczegółowo
| Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Konkurs | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Strata | Zwycięzca |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20. | 29 czerwca | 2023 | Zakopane | Średnia Krokiew | K-95 | HS-105 | indywid. | 97,0 m | 94,5 m | 223,8 pkt | 46,5 pkt | Daniel Tschofenig |
| 6. | 29 czerwca | 2023 | Zakopane | Średnia Krokiew | K-95 | HS-105 | druż. miesz. | 93,5 m | 96,5 m | 765,7 pkt (207,1 pkt) | 173,6 pkt | Austria |
| 20. | 1 lipca | 2023 | Zakopane | Wielka Krokiew | K-125 | HS-140 | indywid. | 122,5 m | 131,0 m | 233,1 pkt | 46,0 pkt | Dawid Kubacki |
Igrzyska olimpijskie młodzieży
Indywidualnie
| 2012 Innsbruck/Seefeld | – | 9. miejsce |
Starty K. Peiera na igrzyskach olimpijskich młodzieży – szczegółowo
| Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Konkurs | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Strata | Zwycięzca |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 9. | 14 stycznia | 2012 | Seefeld | Toni-Seelos-Olympiaschanze | K-68 | HS-75 | indywid. | 71,5 m | 70,5 m | 236,9 pkt | 49,2 pkt | Anže Lanišek |
Zimowy olimpijski festiwal młodzieży Europy
Indywidualnie
| 2011 Liberec | – | 12. miejsce |
Drużynowo
| 2011 Liberec | – | 10. miejsce |
Starty K. Peiera na zimowym olimpijskim festiwalu młodzieży Europy – szczegółowo
| Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Konkurs | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Strata | Zwycięzca |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12. | 15 lutego | 2011 | Liberec | Ještěd | K-90 | HS-100 | indywid. | 91,5 m | 91,0 m | 230,5 pkt | 64,0 pkt | Jarkko Määttä |
| 10. | 17 lutego | 2011 | Liberec | Ještěd | K-90 | HS-100 | druż. | 90,0 m | — | 379,5 pkt (112,5 pkt) | 534,0 pkt | Polska |
Puchar Świata
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2014/2015 | 66. |
| 2015/2016 | 74. |
| 2017/2018 | 54. |
| 2018/2019 | 17. |
| 2019/2020 | 25. |
| 2021/2022 | 16. |
| 2022/2023 | 74. |
| 2023/2024 | 41. |
Miejsca na podium w konkursach indywidualnych Pucharu Świata chronologicznie
| Nr | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Lok. | Strata | Zwycięzca |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 8 grudnia | 2019 | Niżny Tagił | Aist | K-120 | HS-134 | 138,0 m | 137,0 m | 254,6 pkt | 2. | 23,0 pkt | Stefan Kraft |
Miejsca w poszczególnych konkursach indywidualnych Pucharu Świata
stan po zakończeniu sezonu 2023/2024
| Sezon 2013/2014 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| - | - | - | - | - | - | q | q | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 0 | ||||||||||||||||||||||
| Sezon 2014/2015 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 17 | - | - | q | 30 | - | - | 34 | 45 | - | q | q | - | - | - | - | q | 50 | - | - | - | - | - | - | q | 54 | 48 | q | 50 | - | - | 15 | |||||||||||||||||||
| Sezon 2015/2016 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 31 | 29 | q | 36 | 31 | 33 | 35 | q | 39 | dq | - | q | - | 44 | q | - | - | - | - | - | - | - | 46 | q | q | - | - | - | - | 2 | |||||||||||||||||||||
| Sezon 2016/2017 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 48 | q | q | q | 49 | 48 | 44 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | q | 32 | 49 | q | 37 | 40 | q | q | - | 0 | ||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2017/2018 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 33 | 32 | 34 | 46 | q | 28 | q | 43 | q | 28 | 28 | q | 27 | 39 | 49 | 40 | 47 | - | - | - | - | - | 13 | ||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2018/2019 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 17 | 41 | 28 | 16 | 12 | 21 | 31 | 19 | 23 | 7 | 8 | 9 | 11 | 13 | 14 | 27 | 27 | 32 | q | 8 | 8 | 11 | 20 | 10 | 14 | 32 | q | 26 | 399 | ||||||||||||||||||||||
| Sezon 2019/2020 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 20 | 48 | 16 | 2 | 24 | 15 | 11 | 33 | 11 | 19 | 21 | 21 | 50 | - | - | 31 | 49 | 44 | 45 | - | - | 29 | 24 | 23 | 23 | 30 | 29 | 237 | |||||||||||||||||||||||
| Sezon 2021/2022 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 16 | 6 | 6 | 11 | 9 | 12 | 13 | 4 | 4 | 14 | 12 | 26 | 28 | 14 | 7 | - | - | 13 | 23 | 21 | 21 | 30 | 36 | 22 | q | 36 | q | 30 | 451 | ||||||||||||||||||||||
| Sezon 2022/2023 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | q | q | 42 | 45 | - | - | - | - | - | q | 45 | 30 | q | q | q | q | 30 | 28 | - | 33 | 40 | 40 | - | - | - | 30 | q | - | 6 | ||||||||||||||||||
| Sezon 2023/2024 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| q | 37 | 25 | 23 | 26 | 26 | 18 | 20 | 39 | q | q | 38 | 36 | 26 | 40 | 22 | 27 | 45 | 29 | 31 | q | 39 | 47 | 36 | 32 | 34 | 20 | 44 | q | - | q | - | 79 | ||||||||||||||||||
| Legenda | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30
dq – dyskwalifikacja q – dyskwalifikacja w kwalifikacjach q – zawodnik nie zakwalifikował się - – zawodnik nie wystartował | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Miejsca w poszczególnych konkursach drużynowych Pucharu Świata
stan na 2 marca 2024
| Sezon 2012/2013 |
|||||||||
| - | - | - | 10 | - | - | - | |||
| Sezon 2014/2015 |
|||||||||
| 7 | - | - | - | - | |||||
| Sezon 2015/2016 |
|||||||||
| 7 | 8 | - | 9 | - | - | ||||
| Sezon 2016/2017 |
|||||||||
| 8 | - | - | 8 | 8 | 10 | ||||
| Sezon 2017/2018 |
|||||||||
| 7 | 7 | 8 | 7 | 7 | 7 | - | - | ||
| Sezon 2018/2019 |
|||||||||
| 5 | 7 | 6 | 7 | 8 | 8 | 7 | |||
| Sezon 2019/2020 |
|||||||||
| 7 | 7 | 8 | 7 | 7 | |||||
| Sezon 2021/2022 |
|||||||||
| 8 | - | - | - | - | - | 8 | |||
| Sezon 2022/2023 |
|||||||||
| - | - | - | 8 | - | 6 | 6 | |||
| Sezon 2023/2024 |
|||||||||
| 10 | 7 | 8 | - | 9 | |||||
| Legenda | |||||||||
| 1 2 3 4-8 poniżej 8 (Duety: 1 2 3 4-12 poniżej 12) | |||||||||
Turniej Czterech Skoczni
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2015/2016 | 65. |
| 2017/2018 | 32. |
| 2018/2019 | 10. |
| 2019/2020 | 22. |
| 2021/2022 | 13. |
| 2023/2024 | 52. |
Raw Air
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2017 | 36. |
| 2018 | 61. |
| 2019 | 21. |
| 2020 | 22. |
| 2022 | 28. |
| 2023 | 58. |
| 2024 | 40. |
Willingen Five
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce | Źr. |
|---|---|---|
| 2018 | 45. | |
| 2019 | 10. | |
| 2020 | 45. |
Planica 7
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce | Źr. |
|---|---|---|
| 2019 | 29. | |
| 2022 | 32. | |
| 2023 | 38. | |
| 2024 | 53. |
Puchar Świata w lotach
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2018/2019 | 37. |
| 2021/2022 | 44. |
Letnie Grand Prix
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2014 | 63. |
| 2016 | 29. |
| 2017 | 46. |
| 2018 | 6. |
| 2019 | 13. |
| 2020 | 6. |
| 2023 | 18. |
Miejsca na podium w konkursach indywidualnych LGP chronologicznie
| Nr | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Lok. | Strata | Zwycięzca |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 28 lipca | 2018 | Hinterzarten | Rothaus-Schanze | K-95 | HS-108 | 104,0 m | 100,5 m | 255,8 pkt | 3. | 15,3 pkt | Kamil Stoch |
| 2. | 30 września | 2018 | Hinzenbach | Aigner-Schanze | K-85 | HS-94 | 91,0 m | 86,5 m | 237,7 pkt | 2. | 8,0 pkt | Daniel Huber |
Miejsca w poszczególnych konkursach indywidualnych LGP
stan po zakończeniu LGP 2023
| 2013 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| - | - | - | q | - | - | - | - | - | - | - | 0 | |||||||||||||||
| 2014 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | q | - | - | - | - | - | - | 17 | 14 | |||||||||||||||||
| 2015 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 34 | 0 | |||||||||||||||
| 2016 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| 18 | q | 22 | 21 | 30 | 25 | 16 | 9 | - | q | 83 | ||||||||||||||||
| 2017 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| 27 | 37 | 49 | 29 | 34 | 47 | 17 | 16 | 38 | 35 | |||||||||||||||||
| 2018 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| 5 | 3 | 11 | 14 | 8 | 6 | - | - | 2 | 299 | |||||||||||||||||
| 2019 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| 24 | 18 | 12 | 5 | 15 | 20 | 11 | 23 | 146 | ||||||||||||||||||
| 2020 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| 12 | 5 | 67 | ||||||||||||||||||||||||
| 2023 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| 14 | 13 | 16 | 33 | - | - | 13 | 11 | 22 | 106 | |||||||||||||||||
| Legenda | ||||||||||||||||||||||||||
| 1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 dq – dyskwalifikacja | ||||||||||||||||||||||||||
Miejsca w poszczególnych konkursach drużynowych LGP
stan po zakończeniu LGP 2023
| 2016 | |||||||||
| 8 | |||||||||
| 2017 | |||||||||
| 8 | |||||||||
| 2018 | |||||||||
| 7 | - | ||||||||
| 2019 | |||||||||
| 9 | - | 7 | |||||||
| 2023 | |||||||||
| 7 | |||||||||
| Legenda | |||||||||
| 1 2 3 4-8 poniżej 8 - – brak startu | |||||||||
Puchar Kontynentalny
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2012/2013 | 69. |
| 2014/2015 | 34. |
| 2015/2016 | 78. |
| 2016/2017 | 50. |
| 2017/2018 | 42. |
| 2022/2023 | 51. |
Miejsca na podium w konkursach indywidualnych Pucharu Kontynentalnego chronologicznie
| Nr | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Lok. | Strata | Zwycięzca |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 12 grudnia | 2014 | Rena | Renabakkene | K-99 | HS-111 | 108,5 m | 105,5 m | 262,9 pkt | 3. | 7,0 pkt | Stephan Leyhe |
| 2. | 27 grudnia | 2017 | Engelberg | Gross-Titlis-Schanze | K-125 | HS-140 | 131,0 m | 129,5 m | 248,6 pkt | 3. | 10,5 pkt | Jonathan Learoyd |
Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Kontynentalnego
stan po zakończeniu sezonu 2022/2023
| Sezon 2010/2011 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| - | - | - | - | - | - | dq | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2011/2012 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | 61 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2012/2013 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | 28 | 28 | 30 | 31 | - | - | - | 40 | 28 | - | - | - | - | - | - | - | 29 | 22 | 14 | 41 | - | - | 9 | 47 | - | - | 68 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2013/2014 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 33 | 48 | - | - | 67 | 39 | - | - | - | - | - | - | - | - | 61 | 49 | 56 | - | 62 | - | - | - | - | - | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2014/2015 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 3 | 7 | 12 | 7 | 6 | - | - | 31 | 18 | 29 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 209 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2015/2016 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 8 | 42 | 39 | - | - | - | - | 26 | 45 | - | - | - | - | - | - | - | 37 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2016/2017 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | 27 | 18 | - | - | 29 | 25 | 38 | 24 | 20 | 5 | 20 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 99 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2017/2018 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | 3 | 7 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 14 | 19 | 25 | 21 | - | - | - | - | - | 142 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2022/2023 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | 34 | 35 | 34 | 22 | 13 | 15 | 8 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 77 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Legenda | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30
dq – dyskwalifikacja - – zawodnik nie wystartował | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Letni Puchar Kontynentalny
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2013 | 81. |
| 2014 | 34. |
| 2015 | 45. |
| 2016 | 58. |
| 2017 | 48. |
| 2018 | 3. |
| 2019 | 47. |
Zwycięstwa w konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego chronologicznie
| Nr | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 7 lipca | 2018 | Kranj | Bauhenk | K-100 | HS-109 | 103,0 m | 105,0 m | 277,6 pkt |
| 2. | 8 lipca | 2018 | Kranj | Bauhenk | K-100 | HS-109 | 109,5 m | 109,0 m | 254,6 pkt |
| 3. | 9 września | 2018 | Stams | Brunnentalschanzen | K-105 | HS-115 | 112,0 m | 115,0 m | 278,4 pkt |
Miejsca na podium w konkursach indywidualnych Letniego Pucharu Kontynentalnego chronologicznie
| Nr | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Lok. | Strata | Zwycięzca |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 7 lipca | 2018 | Kranj | Bauhenk | K-100 | HS-109 | 103,0 m | 105,0 m | 277,6 pkt | 1. | – | |
| 2. | 8 lipca | 2018 | Kranj | Bauhenk | K-100 | HS-109 | 109,5 m | 109,0 m | 254,6 pkt | 1. | – | |
| 3. | 9 września | 2018 | Stams | Brunnentalschanzen | K-105 | HS-115 | 112,0 m | 115,0 m | 278,4 pkt | 1. | – | |
| 4. | 22 września | 2018 | Zakopane | Wielka Krokiew | K-125 | HS-140 | 133,0 m | 127,5 m | 281,8 pkt | 2. | 6,6 pkt | Stefan Huber |
Miejsca w poszczególnych konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego
stan po zakończeniu LPK 2022
| 2013 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31 | 57 | 47 | 56 | - | - | - | - | 28 | 25 | 9 | ||||||||||||||||
| 2014 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | - | 19 | 33 | 23 | 27 | - | - | - | - | 8 | 24 | 31 | 6 | 103 | ||||||||||||
| 2015 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 6 | 22 | 19 | 34 | 61 | ||||||||||||
| 2016 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| 16 | 11 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 20 | - | 50 | ||||||||||||
| 2017 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | - | - | 7 | 16 | - | - | 51 | |||||||||||||
| 2018 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| 1 | 1 | - | - | - | 4 | 1 | - | - | 2 | 14 | - | - | 448 | |||||||||||||
| 2019 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 10 | 5 | - | - | 71 | ||||||||||
| Legenda | ||||||||||||||||||||||||||
| 1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30
dq – dyskwalifikacja - − zawodnik nie wystartował | ||||||||||||||||||||||||||
FIS Cup
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2010/2011 | 202. |
| 2011/2012 | 210. |
| 2012/2013 | 130. |
| 2013/2014 | 39. |
| 2014/2015 | 8. |
| 2015/2016 | 59. |
| 2016/2017 | 43. |
| 2017/2018 | 52. |
Zwycięstwa w konkursach indywidualnych FIS Cup chronologicznie
| Nr | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 13 września | 2015 | Einsiedeln | im. Andreasa Küttela | K-105 | HS-117 | 112,0 m | 115,0 m | 259,6 pkt |
Miejsca na podium w konkursach indywidualnych FIS Cup chronologicznie
| Lp. | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Lok. | Strata | Zwycięzca |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 13 lipca | 2013 | Villach | Villacher Alpenarena | K-90 | HS-98 | 95,0 m | 94,0 m | 246,0 pkt | 3. | 14,0 pkt | Marco Grigoli |
| 2. | 13 lipca | 2014 | Villach | Villacher Alpenarena | K-90 | HS-98 | 100,0 m | 99,0 m | 268,5 pkt | 2. | 4,5 pkt | Clemens Aigner |
| 3. | 6 września | 2014 | Einsiedeln | im. Andreasa Küttela | K-105 | HS-117 | 108,0 m | 113,5 m | 247,2 pkt | 2. | 4,9 pkt | Lukas Müller |
| 4. | 7 września | 2014 | Einsiedeln | im. Andreasa Küttela | K-105 | HS-117 | 111,5 m | 107,5 m | 242,7 pkt | 2. | 5,4 pkt | Lukas Müller |
| 5. | 13 września | 2015 | Einsiedeln | im. Andreasa Küttela | K-105 | HS-117 | 112,0 m | 115,0 m | 259,6 pkt | 1. | – | |
| 6. | 7 stycznia | 2017 | Zakopane | Wielka Krokiew | K-120 | HS-134 | 127,5 m | 127,0 m | 253,6 pkt | 2. | 6,5 pkt | Ulrich Wohlgenannt |
Miejsca w poszczególnych konkursach FIS Cupu
stan po zakończeniu sezonu 2022/2023
| Sezon 2010/2011 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| - | - | - | - | - | - | - | - | 25 | 26 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 11 | ||||||||||||||||||
| Sezon 2011/2012 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | dq | 19 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 12 | |||||||||||||||||||
| Sezon 2012/2013 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 12 | 19 | 34 | |||||||||||||||||||||
| Sezon 2013/2014 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 3 | 15 | - | - | - | - | 18 | 26 | - | - | - | - | 17 | 9 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 137 | ||||||||||||||||||
| Sezon 2014/2015 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 6 | 2 | 7 | 34 | 10 | 4 | 2 | 2 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 392 | ||||||||||||||||
| Sezon 2015/2016 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | 40 | 1 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 100 | ||||||||||||||||||
| Sezon 2016/2017 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 2 | 9 | - | - | - | - | 109 | ||||||||||||||||||||||
| Sezon 2017/2018 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | 5 | 7 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 81 | |||||||||||||||||||||
| Legenda | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30
dq – dyskwalifikacja - − zawodnik nie wystartował | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Uwagi
- 1 2 Skład zespołu: Dominik Peter, Gregor Deschwanden, Simon Ammann, Killian Peier
- 1 2 Skład zespołu: Simon Ammann, Killian Peier, Marco Grigoli i Gregor Deschwanden
- 1 2 Skład zespołu: Kilian Peier, Gregor Deschwanden, Gabriel Karlen, Simon Ammann
- 1 2 Skład zespołu: Gregor Deschwanden, Andreas Schuler, Killian Peier, Simon Ammann
- 1 2 Skład zespołu: Andreas Schuler, Luca Egloff, Simon Ammann, Killian Peier
- 1 2 Skład zespołu: Gregor Deschwanden, Killian Peier, Remo Imhof i Simon Ammann
- 1 2 Skład zespołu: Andreas Schuler, Killian Peier, Gregor Deschwanden, Simon Ammann
- 1 2 Skład zespołu: Pascal Kälin, Luca Egloff, Andreas Schuler, Kilian Peier
- 1 2 3 4 Skład zespołu: Andreas Schuler, Tobias Birchler, Luca Egloff, Killian Peier
- 1 2 Gospodarzem Igrzysk Europejskich 2023 był Kraków, jednak konkursy skoków narciarskich rozegrano w Zakopanem.
- 1 2 Skład zespołu: Emely Torazza, Killian Peier, Sina Arnet i Gregor Deschwanden
- 1 2 Skład zespołu: Luca Egloff, Andreas Schuler, Björn Fischer i Killian Peier
Przypisy
- 1 2 Dominik Formela: Killian PEIER - sylwetka. skijumping.pl, 2020-07-22. [dostęp 2022-04-08].
- ↑ Rekordy życiowe skoczków narciarskich. skokinarciarskie.pl. [dostęp 2017-03-19].
- ↑ SKI JUMPING - MEN'S LARGE HILL INDIVIDUAL. fis-ski.com, 2023-07-01. [dostęp 2023-07-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2023-07-02)]. (ang.).
- ↑ PEIER Killian - Athlete Information; Season 2011. fis-ski.com. [dostęp 2019-04-12]. (ang.).
- ↑ PEIER Killian - Athlete Information; Season 2012. fis-ski.com. [dostęp 2019-04-12]. (ang.).
- 1 2 PEIER Killian - Athlete Information; Season 2013. fis-ski.com. [dostęp 2019-04-12]. (ang.).
- ↑ Paweł Guzik: PŚ w Willingen: Seria próbna i konkurs odwołane. skijumping.pl, 2013-02-10. [dostęp 2013-05-31].
- ↑ PEIER Killian - Athlete Information; Season 2015. fis-ski.com. [dostęp 2019-04-12]. (ang.).
- ↑ PEIER Killian - Athlete Information; FIS Junior World Ski Championships. fis-ski.com. [dostęp 2019-04-12]. (ang.).
- ↑ PEIER Killian - Athlete Information; Season 2016. fis-ski.com. [dostęp 2019-04-12]. (ang.).
- ↑ PEIER Killian - Athlete Information; Season 2017. fis-ski.com. [dostęp 2019-04-12]. (ang.).
- ↑ PEIER Killian - Athlete Information; Season 2018. fis-ski.com. [dostęp 2019-04-12]. (ang.).
- 1 2 3 PEIER Killian - Athlete Information; Season 2019. fis-ski.com. [dostęp 2019-04-12]. (ang.).
- 1 2 3 PEIER Killian - Athlete Information; Continental Cup Standings. fis-ski.com. [dostęp 2023-05-07]. (ang.).
- 1 2 3 4 5 6 7 PEIER Killian - Athlete Information; World Cup Standings. fis-ski.com. [dostęp 2023-05-07]. (ang.).
- ↑ PEIER Killian - Athlete Information; Season 2020. fis-ski.com. [dostęp 2020-10-27]. (ang.).
- ↑ PEIER Killian - Athlete Information; Season 2021. fis-ski.com. [dostęp 2020-10-27]. (ang.).
- ↑ Dominik Formela: Killian Peier poważnie kontuzjowany. skijumping.pl, 2020-10-25. [dostęp 2020-10-27].
- ↑ Dominik Formela: Powrót Peiera, przełamanie Deschwandena i błysk Szwajcarki. skijumping.pl, 2021-08-12. [dostęp 2022-04-08].
- ↑ PEIER Killian - Athlete Information; Season 2022. fis-ski.com. [dostęp 2022-04-08]. (ang.).
- ↑ Adrian Dworakowski: Peier wciąż niegotowy na powrót do Pucharu Świata, zabraknie go w Ruce. skijumping.pl, 2022-11-18. [dostęp 2023-05-07].
- ↑ PEIER Killian - Athlete Information; Season 2023. fis-ski.com. [dostęp 2023-05-07]. (ang.).
- ↑ PEIER Killian - Athlete Information; Season 2024. fis-ski.com. [dostęp 2024-04-14]. (ang.).
- ↑ Katarzyna Lipska: Simon Ammann zwycięża w Mistrzostwach Szwajcarii. skijumping.pl, 2014-10-19. [dostęp 2014-11-10].
- 1 2 Adrian Dworakowski: Mistrzostwa Szwajcarii: Ammann wciąż bezkonkurencyjny na krajowym podwórku. skijumping.pl, 2015-10-18. [dostęp 2019-07-03].
- 1 2 Dominik Formela: Peier i Windmueller mistrzami Szwajcarii, Ammann bez medalu!. skijumping.pl, 2016-10-23. [dostęp 2017-12-28].
- ↑ Dominik Formela: Peier obronił tytuł. skijumping.pl, 2017-10-15. [dostęp 2017-12-26].
- ↑ Dominik Formela: Peier mistrzem Szwajcarii. skijumping.pl, 2018-10-27. [dostęp 2018-11-17].
- ↑ Dominik Formela, Adam Bucholz: Peier mistrzem Szwajcarii. skijumping.pl, 2019-10-12. [dostęp 2020-04-17].
- ↑ Schweizer-Meisterschaften 2010. swiss-ski.ch. [dostęp 2016-12-02]. (niem.).
- ↑ Dominik Formela: Wiatr storpedował Mistrzostwa Szwajcarii. skijumping.pl, 2018-10-14. [dostęp 2018-11-17].
- ↑ Schweizermeisterschaften 2019 Team. swiss-ski.ch, 2019-10-13. [dostęp 2020-04-17]. (niem.).
- ↑ Wyniki na oficjalnej stronie FIS. 2018-01-19. [dostęp 2018-01-19]. (ang.).
- ↑ Season 2017/2018 - WILLINGEN 5 STANDINGS. fis-ski.com, 2018-02-04. [dostęp 2023-04-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-01-25)]. (ang.).
- ↑ Season 2018/2019 - WILLINGEN 5 STANDINGS. fis-ski.com, 2019-02-17. [dostęp 2023-04-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-30)]. (ang.).
- ↑ Season 2019/2020 - WILLINGEN 5 STANDINGS. fis-ski.com, 2020-02-08. [dostęp 2023-04-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-01-25)]. (ang.).
- ↑ Season 2018/2019 - PLANICA Seven. fis-ski.com, 2019-03-24. [dostęp 2023-04-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-10-30)]. (ang.).
- ↑ Season 2021/2022 - PLANICA 7 STANDINGS. fis-ski.com, 2022-03-27. [dostęp 2023-04-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-03-28)]. (ang.).
- ↑ Season 2022/2023 - PLANICA 7 STANDINGS. fis-ski.com, 2023-04-02. [dostęp 2023-04-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2023-04-02)]. (ang.).
- ↑ Season 2023/2024 - PLANICA 7 STANDINGS. fis-ski.com, 2024-03-24. [dostęp 2024-03-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2024-03-24)]. (ang.).
- ↑ PEIER Killian - Athlete Information; Grand Prix Standings. fis-ski.com. [dostęp 2023-10-08]. (ang.).
- ↑ PEIER Killian - Athlete Information; FIS Cup Standings. fis-ski.com. [dostęp 2023-04-04]. (ang.).
Bibliografia
- PEIER Killian - Athlete Information. fis-ski.com. [dostęp 2019-04-12]. (ang.).
- PEIER Killian 1995.03.28 SUI. wyniki-skoki.hostingasp.pl. [dostęp 2022-04-08].