| Data i miejsce urodzenia | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Klub |
UVB Hinzenbach | |||||||||||||||
| Debiut w PŚ |
4 stycznia 2014 w Innsbrucku (46. miejsce) | |||||||||||||||
| Pierwsze punkty w PŚ |
20 grudnia 2015 w Engelbergu (24. miejsce) | |||||||||||||||
| Rekord życiowy | ||||||||||||||||
| Dorobek medalowy | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
| Inne nagrody | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
Markus Schiffner (ur. 5 czerwca 1992 w Linzu) − austriacki skoczek narciarski, zawodnik klubu UVB Hinzenbach. Zwycięzca Pucharu Kontynentalnego 2020/2021. Uczestnik mistrzostw świata (2017).
Przebieg kariery
W zawodach rangi FIS po raz pierwszy pojawił się 23 lutego 2008, podczas konkursu FIS Race w Hinterzarten. Po raz pierwszy w zimowym Pucharze Kontynentalnym wystąpił 23 stycznia 2010, kiedy zajął 45. miejsce w Bischofshofen. Jego najwyższą lokatą w tymże cyklu jest 14. miejsce na skoczni w Sapporo, które zajął 9 stycznia 2011. W 2011 roku zajął indywidualnie 13. miejsce podczas mistrzostwa świata juniorów w Otepää.
Jest także byłym rekordzistą skoczni Tehvandi k-90 w estońskim Otepää. 26 stycznia 2011 podczas treningu przed mistrzostwami świata juniorów skoczył tu 99,5 metra, dzięki czemu poprawił o pół metra zimowy rekord należący do Fina Antti Määttä. Dwa dni później, w czasie konkursu indywidualnego jego rodak Stefan Kraft skoczył na tej skoczni 100 metrów, przejmując tym samym rekord należący wcześniej do Schiffnera.
W Pucharze Świata zadebiutował 4 stycznia 2014 w Innsbrucku, zajmując 46. miejsce. Pierwsze punkty w cyklu zdobył 20 grudnia 2015 w Engelbergu, gdzie zajął 24. pozycję.
W międzynarodowych zawodach organizowanych przez FIS po raz ostatni wystartował na początku września 2022, zajmując 20. i 26. miejsce w konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer. 20 września 2022 poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że postanowił zakończyć karierę.
Mistrzostwa świata
Indywidualnie
| 2017 Lahti | – | 22. miejsce (K-116) |
Starty M. Schiffnera na mistrzostwach świata – szczegółowo
| Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Konkurs | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Strata | Zwycięzca |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22. | 2 marca | 2017 | Lahti | Salpausselkä | K-116 | HS-130 | indywid. | 120,0 m | 113,5 m | 227,2 pkt | 52,1 pkt | Stefan Kraft |
Mistrzostwa świata juniorów
Indywidualnie
| 2011 Otepää | – | 13. miejsce |
Drużynowo
| 2011 Otepää | – | złoty medal |
Starty M.Schiffnera na mistrzostwach świata juniorów – szczegółowo
| Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Konkurs | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Strata | Zwycięzca |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13. | 28 stycznia | 2011 | Otepää | Tehvandi | K-90 | HS-100 | indywid. | 87,0 m | 92,5 m | 224,0 pkt | 31,0 pkt | Władimir Zografski |
| 1. | 30 stycznia | 2011 | Otepää | Tehvandi | K-90 | HS-100 | druż. | 89,5 m | 88,5 m | 920,5 pkt (220.5 pkt) | – | |
Zimowy olimpijski festiwal młodzieży Europy
Indywidualnie
| 2009 Szczyrk | – | 23. miejsce |
Drużynowo
| 2009 Szczyrk | – | srebrny medal |
Starty M. Schiffnera na zimowym olimpijskim festiwalu młodzieży Europy – szczegółowo
| Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Konkurs | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Strata | Zwycięzca |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23. | 17 lutego | 2009 | Szczyrk | Skalite | K-95 | HS-106 | indywid. | 90,5 m | 94,0 m | 212,0 pkt | 57,5 pkt | Peter Prevc |
| 2. | 19 lutego | 2009 | Szczyrk | Skalite | K-95 | HS-106 | druż. | 95,0 m | 98,5 m | 944,5 pkt (232,5 pkt) | 23,0 pkt | Słowenia |
Puchar Świata
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2015/2016 | 65. |
| 2016/2017 | 37. |
| 2018/2019 | 73. |
| 2020/2021 | 42. |
| 2021/2022 | 53. |
Miejsca w poszczególnych konkursach indywidualnych Pucharu Świata
| Źródło | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sezon 2012/2013 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | - | - | q | q | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 0 | ||||||||||||||||||||||
| Sezon 2013/2014 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 46 | q | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 0 | |||||||||||||||||||||
| Sezon 2014/2015 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | q | q | - | - | - | - | - | - | - | - | - | q | 37 | - | - | - | - | - | - | - | 0 | ||||||||||||||||||
| Sezon 2015/2016 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | 38 | 38 | 47 | 24 | - | - | 40 | 42 | - | - | 33 | 38 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 7 | ||||||||||||||||||||
| Sezon 2016/2017 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| q | 48 | 37 | 44 | 25 | 23 | 25 | 29 | 25 | 39 | 11 | 36 | q | 28 | 29 | - | - | 20 | q | 22 | 27 | 33 | 33 | 31 | q | - | 81 | |||||||||||||||||||||||
| Sezon 2017/2018 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 39 | 40 | 41 | 47 | - | - | - | - | - | 35 | 42 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 0 | |||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2018/2019 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | 39 | 43 | 30 | 47 | q | q | 30 | 34 | 34 | 41 | 45 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 2 | |||||||||||||||||||||
| Sezon 2019/2020 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | - | - | 42 | 45 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 0 | ||||||||||||||||||||||
| Sezon 2020/2021 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | 28 | 11 | 10 | - | - | - | 42 | 33 | 38 | 24 | 45 | 43 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 22 | 24 | - | 76 | ||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2021/2022 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 21 | 31 | 30 | 13 | 35 | 45 | 32 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 31 | |||||||||||||||||||||
| Legenda | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30
dq – dyskwalifikacja q – dyskwalifikacja w kwalifikacjach q – zawodnik nie zakwalifikował się - – zawodnik nie wystartował | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zwycięstwa w konkursach drużynowych Pucharu Świata chronologicznie
| Nr | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skład | Skok 1 | Skok 2 | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 11 marca | 2017 | Oslo | Holmenkollbakken | K-120 | HS-134 | 117,5 m | 121,5 m | 999,7 pkt (221,6 pkt) |
Miejsca na podium w konkursach drużynowych Pucharu Świata chronologicznie
| Nr | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skład | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Lok. | Strata | Zwycięzca |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 11 marca | 2017 | Oslo | Holmenkollbakken | K-120 | HS-134 | 117,5 m | 121,5 m | 999,7 pkt (221,6 pkt) | 1. | – | ||
| 2. | 28 marca | 2021 | Planica | Letalnica | K-200 | HS-240 | 213,0 m | – | 788,9 pkt (179,0 pkt) | 3. | 30,6 pkt | Niemcy | |
Miejsca w poszczególnych konkursach drużynowych Pucharu Świata
| Źródło | |||||||||
| Sezon 2016/2017 |
|||||||||
| - | - | - | 1 | - | 4 | ||||
| Sezon 2020/2021 |
|||||||||
| - | - | - | - | 3 | |||||
| Legenda | |||||||||
| 1 2 3 4-8 poniżej 8 - – zawodnik nie wystartował | |||||||||
Turniej Czterech Skoczni
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2013/2014 | 65. |
| 2015/2016 | 59. |
| 2016/2017 | 21. |
| 2017/2018 | 56. |
| 2018/2019 | 44. |
| 2019/2020 | 54. |
| 2020/2021 | 38. |
Raw Air
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2017 | 32. |
Planica 7
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2021 | 32. |
Puchar Świata w lotach
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2020/2021 | 25. |
Letnie Grand Prix
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2015 | 57. |
| 2016 | 24. |
| 2017 | 43. |
| 2018 | 56. |
| 2021 | 7. |
Miejsca w poszczególnych konkursach indywidualnych LGP
| Źródło | ||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2012 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | 32 | - | 0 | |||||||||||||||||
| 2013 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | - | q | 46 | - | - | - | - | - | - | - | 0 | |||||||||||||||
| 2014 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | 38 | - | 0 | |||||||||||||||||
| 2015 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | 43 | 13 | 16 | - | - | - | - | - | - | 32 | 35 | |||||||||||||||
| 2016 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| 28 | 33 | 33 | 17 | 28 | 41 | 8 | 10 | 15 | 41 | 94 | ||||||||||||||||
| 2017 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | 20 | 24 | - | - | q | 14 | 28 | q | 39 | |||||||||||||||||
| 2018 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | 17 | 26 | 46 | 19 | |||||||||||||||||
| 2019 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| 49 | - | - | - | - | - | 33 | - | 0 | ||||||||||||||||||
| 2021 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| 4 | 4 | 6 | - | - | - | 4 | 30 | 191 | ||||||||||||||||||
| Legenda | ||||||||||||||||||||||||||
| 1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 dq – dyskwalifikacja | ||||||||||||||||||||||||||
Miejsca w poszczególnych konkursach drużynowych LGP
| Źródło | |||||||||
| 2013 | |||||||||
| - | - | 9 | |||||||
| 2015 | |||||||||
| - | 4 | ||||||||
| 2018 | |||||||||
| - | 5 | ||||||||
| Legenda | |||||||||
| 1 2 3 4-8 poniżej 8 - – brak startu | |||||||||
Puchar Kontynentalny
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2010/2011 | 58. |
| 2012/2013 | 49. |
| 2013/2014 | 21. |
| 2014/2015 | 30. |
| 2015/2016 | 12. |
| 2017/2018 | 49. |
| 2018/2019 | 11. |
| 2019/2020 | 7. |
| 2020/2021 | 1. |
| 2021/2022 | 26. |
Zwycięstwa w konkursach indywidualnych Pucharu Kontynentalnego chronologicznie
| Lp. | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 27 grudnia | 2018 | Engelberg | Gross-Titlis-Schanze | K-125 | HS-140 | 137,5 m | 129,5 m | 317,0 pkt |
| 2. | 13 lutego | 2021 | Klingenthal | Vogtland Arena | K-125 | HS-140 | 139,0 m | 136,5 m | 286,2 pkt |
| 3. | 14 lutego | 2021 | Klingenthal | Vogtland Arena | K-125 | HS-140 | 141,5 m | 137,5 m | 292,1 pkt |
Miejsca na podium w konkursach indywidualnych Pucharu Kontynentalnego chronologicznie
| Lp. | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Lok. | Strata | Zwycięzca |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 27 grudnia | 2015 | Engelberg | Gross-Titlis-Schanze | K-125 | HS-137 | 133,0 m | 130,5 m | 269,1 pkt | 3. | 15,1 pkt | Clemens Aigner |
| 2. | 22 stycznia | 2016 | Sapporo | Miyanomori | K-90 | HS-100 | 96,0 m | 92,0 m | 243,0 pkt | 2. | 3,0 pkt | Tomáš Vančura |
| 3. | 13 marca | 2016 | Czajkowskij | Snieżynka | K-125 | HS-140 | 124,5 m | 137,0 m | 260,5 pkt | 2. | 2,2 pkt | Karl Geiger |
| 4. | 9 grudnia | 2018 | Lillehammer | Lysgårdsbakken | K-123 | HS-140 | 125,5 m | 136,0 m | 259,1 pkt | 3. | 21,1 pkt | Marius Lindvik |
| 5. | 27 grudnia | 2018 | Engelberg | Gross-Titlis-Schanze | K-125 | HS-140 | 137,5 m | 129,5 m | 317,0 pkt | 1. | – | |
| 6. | 28 grudnia | 2018 | Engelberg | Gross-Titlis-Schanze | K-125 | HS-140 | 132,0 m | 130,0 m | 269,2 pkt | 3. | 15,2 pkt | Philipp Aschenwald |
| 7. | 9 lutego | 2019 | Iron Mountain | Pine Mountain Jump | K-120 | HS-133 | 126,5 m | 126,0 m | 261,7 pkt | 3. | 8,3 pkt | Thomas Aasen Markeng |
| 8. | 10 lutego | 2019 | Iron Mountain | Pine Mountain Jump | K-120 | HS-133 | 124,5 m | 136,0 m | 270,1 pkt | 2. | 1,5 pkt | Marius Lindvik |
| 9. | 15 lutego | 2020 | Iron Mountain | Pine Mountain Jump | K-120 | HS-133 | 128,5 m | 133,0 m | 244,9 pkt | 3. | 19,8 pkt | Clemens Aigner |
| 10. | 16 lutego | 2020 | Iron Mountain | Pine Mountain Jump | K-120 | HS-133 | 129,5 m | 128,5 m | 219,5 pkt | 2. | 16,0 pkt | Clemens Aigner |
| 11. | 5 lutego | 2021 | Willingen | Mühlenkopfschanze | K-130 | HS-147 | 138,0 m | 132,0 m | 249,7 pkt | 2. | 31,6 pkt | Ulrich Wohlgenannt |
| 12. | 5 lutego | 2021 | Willingen | Mühlenkopfschanze | K-130 | HS-147 | 144,0 m | 141,5 m | 292,9 pkt | 2. | 13,6 pkt | Ulrich Wohlgenannt |
| 13. | 6 lutego | 2021 | Willingen | Mühlenkopfschanze | K-130 | HS-147 | 142,0 m | 140,0 m | 251,5 pkt | 3. | 23,1 pkt | Ulrich Wohlgenannt |
| 14. | 13 lutego | 2021 | Klingenthal | Vogtland Arena | K-125 | HS-140 | 139,0 m | 136,5 m | 286,2 pkt | 1. | – | |
| 15. | 14 lutego | 2021 | Klingenthal | Vogtland Arena | K-125 | HS-140 | 141,5 m | 137,5 m | 292,1 pkt | 1. | – | |
| 16. | 20 lutego | 2021 | Brotterode | Inselbergschanze | K-105 | HS-117 | 113,0 m | 112,0 m | 269,3 pkt | 2. | 0,6 pkt | Stefan Hula |
| 17. | 14 marca | 2021 | Zakopane | Wielka Krokiew | K-125 | HS-140 | 143,5 m | 135,5 m | 253,8 pkt | 2. | 2,0 pkt | Ulrich Wohlgenannt |
Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Kontynentalnego
| Źródło | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sezon 2009/2010 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 45 | dq | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2010/2011 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | 16 | 22 | - | - | 40 | 23 | 14 | 22 | 21 | - | - | - | - | 7 | 36 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 105 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2011/2012 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 31 | 62 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 68 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2012/2013 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 23 | 29 | 40 | 14 | - | - | 33 | 21 | 28 | 41 | 64 | - | - | 15 | 44 | - | - | - | - | - | 36 | 29 | 19 | 23 | 42 | 49 | 7 | 21 | 125 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2013/2014 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 17 | 23 | 29 | 39 | 27 | 11 | 19 | 40 | - | - | - | - | 16 | 9 | 7 | 9 | 16 | 36 | 21 | 34 | 32 | 12 | 26 | 4 | 275 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2014/2015 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 25 | 20 | 20 | 30 | 31 | - | - | 14 | 27 | 9 | 24 | 11 | 6 | 15 | 6 | - | - | 22 | 12 | 37 | 26 | 10 | 34 | 35 | 34 | 32 | 269 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2015/2016 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | 3 | 14 | 33 | 7 | 9 | 13 | 2 | 33 | 13 | - | - | - | - | 12 | 8 | - | - | 37 | 9 | 12 | 7 | 2 | 484 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2017/2018 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | 17 | 4 | 30 | 16 | - | - | 32 | 16 | - | - | 19 | 32 | 31 | 24 | 28 | - | - | - | - | - | - | - | - | 36 | 33 | - | 117 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2018/2019 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 12 | 3 | - | - | 1 | 3 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 17 | 3 | 2 | 14 | 10 | 6 | 7 | 6 | 15 | 17 | 50 | - | - | 586 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2019/2020 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 12 | 11 | 14 | 17 | 8 | 9 | 16 | 6 | 16 | 11 | 26 | 29 | 6 | 32 | 3 | 2 | 14 | 23 | 17 | - | - | 460 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2020/2021 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | 4 | 6 | 2 | 2 | 3 | 9 | 1 | 1 | 2 | 4 | 5 | 2 | - | - | 794 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2021/2022 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | 37 | 16 | 9 | 25 | - | - | 5 | 9 | 6 | 6 | 11 | 11 | 13 | - | - | 27 | 16 | - | - | - | - | - | 291 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Legenda | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30
dq – dyskwalifikacja - – zawodnik nie wystartował | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Letni Puchar Kontynentalny
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2010 | 64. |
| 2012 | 88. |
| 2013 | 15. |
| 2014 | 23. |
| 2015 | 17. |
| 2018 | 45. |
| 2019 | 8. |
| 2020 | 5. |
| 2022 | 50. |
Zwycięstwa w konkursach indywidualnych Letniego Pucharu Kontynentalnego chronologicznie
| Nr | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 14 września | 2013 | Lillehammer | Lysgårdsbakken | K-123 | HS-138 | 124,0 m | 124,5 m | 231,0 pkt |
| 2. | 29 sierpnia | 2014 | Frenštát | Areal Horečky | K-95 | HS-106 | 100,5 m | 100,5 m | 240,3 pkt |
Miejsca na podium w konkursach indywidualnych Letniego Pucharu Kontynentalnego chronologicznie
| Nr | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Lok. | Strata | Zwycięzca |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 14 września | 2013 | Lillehammer | Lysgårdsbakken | K-123 | HS-138 | 124,0 m | 124,5 m | 231,0 pkt | 1. | – | |
| 2. | 29 sierpnia | 2014 | Frenštát | Areal Horečky | K-95 | HS-106 | 100,5 m | 100,5 m | 240,3 pkt | 1. | – | |
| 3. | 31 sierpnia | 2019 | Râșnov | Trambulina Valea Cărbunării | K-90 | HS-97 | 96,5 m | 95,0 m | 226,2 pkt | 2. | 1,8 pkt | Rok Justin |
Miejsca w poszczególnych konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego
| Źródło | ||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2009 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | 49 | 40 | - | - | - | - | - | - | 0 | |||||||||||||||
| 2010 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| 25 | 27 | 33 | - | - | 32 | 20 | - | - | - | - | 15 | 25 | - | - | 43 | |||||||||||
| 2011 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | - | 41 | 39 | - | - | 60 | 60 | - | - | 0 | ||||||||||||||||
| 2012 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | 26 | 23 | - | - | - | - | - | - | 13 | ||||||||||||
| 2013 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| 33 | 17 | - | - | - | - | 1 | 19 | - | - | 126 | ||||||||||||||||
| 2014 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | - | 26 | dq | - | - | 1 | 12 | 34 | 28 | 29 | 28 | - | - | 135 | ||||||||||||
| 2015 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| 7 | 7 | - | - | - | - | - | - | 10 | 9 | 18 | 5 | 35 | 17 | 199 | ||||||||||||
| 2018 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | - | 7 | 21 | 16 | - | - | - | - | - | - | - | - | 61 | |||||||||||||
| 2019 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | 13 | 16 | 6 | 8 | 2 | 4 | 24 | 20 | 37 | 11 | - | - | 279 | ||||||||||
| 2020 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| 6 | 4 | 90 | ||||||||||||||||||||||||
| 2022 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| 20 | 26 | - | - | - | - | - | - | - | 16 | |||||||||||||||||
| Legenda | ||||||||||||||||||||||||||
| 1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30
dq – dyskwalifikacja - − zawodnik nie wystartował | ||||||||||||||||||||||||||
Puchar Beskidów
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2018 | 11. |
FIS Cup
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2008/2009 | 101. |
| 2009/2010 | 90. |
| 2010/2011 | 6. |
| 2012/2013 | 3. |
| 2014/2015 | 154. |
| 2017/2018 | 12. |
| 2018/2019 | 29. |
Zwycięstwa w konkursach indywidualnych FIS Cup chronologicznie
| Nr | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 20 lutego | 2011 | Ramsau | Mattensprunganlage | K-90 | HS-98 | 95,5 m | 99,0 m | 260,5 pkt |
| 2. | 14 lipca | 2012 | Villach | Villacher Alpenarena | K-90 | HS-98 | 92,5 m | 96,0 m | 246,0 pkt |
| 3. | 15 lipca | 2012 | Villach | Villacher Alpenarena | K-90 | HS-98 | 96,5 m | – | 128,0 pkt |
| 4. | 20 stycznia | 2018 | Planica | Srednija velikanka | K-95 | HS-102 | 100,5 m | 98,0 m | 246,5 pkt |
Miejsca na podium w konkursach indywidualnych FIS Cup chronologicznie
| Nr | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Lok. | Strata | Zwycięzca |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 13 lutego | 2010 | Villach | Villacher Alpenarena | K-90 | HS-98 | 96,5 m | 84,5 m | 224,0 pkt | 3. | 30,0 pkt | Thomas Lackner |
| 2. | 20 lutego | 2011 | Ramsau | Mattensprunganlage | K-90 | HS-98 | 95,5 m | 99,0 m | 260,5 pkt | 1. | – | |
| 3. | 14 lipca | 2012 | Villach | Villacher Alpenarena | K-90 | HS-98 | 92,5 m | 96,0 m | 246,0 pkt | 1. | – | |
| 4. | 15 lipca | 2012 | Villach | Villacher Alpenarena | K-90 | HS-98 | 96,5 m | – | 128,0 pkt | 1. | – | |
| 5. | 9 sierpnia | 2012 | Kuopio | Puijo | K-120 | HS-127 | 104,5 m | 110,5 m | 175,0 pkt | 3. | 35,5 pkt | Janne Happonen |
| 6. | 20 stycznia | 2018 | Planica | Srednija velikanka | K-95 | HS-102 | 100,5 m | 98,0 m | 246,5 pkt | 1. | – | |
| 7. | 11 lutego | 2018 | Rastbüchl | Baptist-Kitzlinger-Schanze | K-74 | HS-78 | 75,0 m | 78,5 m | 238,6 pkt | 3. | 3,9 pkt | Tomasz Pilch |
| 8. | 24 lutego | 2018 | Villach | Villacher Alpenarena | K-90 | HS-98 | 97,0 m | 96,5 m | 254,0 pkt | 2. | 4,0 pkt | Andraž Pograjc |
Miejsca w poszczególnych konkursach FIS Cupu
| Źródło | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sezon 2008/2009 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 20 | 29 | 7 | - | - | - | - | - | - | - | 49 | ||||||||||||||||||||
| Sezon 2009/2010 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 34 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 3 | - | - | - | - | - | - | 60 | ||||||||||||||||
| Sezon 2010/2011 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 7 | 7 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 5 | 1 | 6 | 6 | - | - | 297 | ||||||||||||||||||
| Sezon 2012/2013 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 6 | 1 | 1 | - | 3 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 300 | |||||||||||||||||||||
| Sezon 2014/2015 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 13 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 20 | ||||||||||||||||
| Sezon 2017/2018 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 1 | 17 | 9 | 3 | 2 | 8 | - | 315 | |||||||||||||||||||||
| Sezon 2018/2019 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 7 | 9 | 13 | 4 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 135 | ||||||||||||||||||||||||
| Legenda | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30
dq – dyskwalifikacja - − zawodnik nie wystartował | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Uwagi
- 1 2 Skład zespołu: Michael Hayböck, Stefan Kraft, Markus Schiffner, Thomas Lackner
- 1 2 Skład zespołu: Thomas Lackner, Markus Schiffner, Lukas Dilitz i Thomas Diethart
- 1 2 Skład zespołu: Michael Hayböck, Manuel Fettner, Markus Schiffner, Stefan Kraft
- ↑ Skład zespołu: Daniel Huber, Markus Schiffner, Stefan Kraft, Michael Hayböck
Przypisy
- ↑ Rekordy życiowe skoczków narciarskich. skokinarciarskie.pl. [dostęp 2017-03-23]. (pol.).
- 1 2 SCHIFFNER Markus - Athlete Information. data.fis-ski.com. [dostęp 2015-12-21]. (ang.).
- ↑ Dominik Formela: Markus Schiffner kończy karierę. skijumping.pl, 2022-09-20. [dostęp 2022-09-20].
- 1 2 3 4 SCHIFFNER Markus - Athlete Information; World Cup Standings. fis-ski.com. [dostęp 2023-12-02]. (ang.).
- 1 2 3 4 5 6 7 Adam Kwieciński: SCHIFFNER Markus 1992.06.05 AUT. wyniki-skoki.hostingasp.pl. [dostęp 2022-10-10].
- ↑ Season 2020/2021 - PLANICA 7 STANDINGS. fis-ski.com, 2021-03-28. [dostęp 2023-12-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-22)]. (ang.).
- ↑ SCHIFFNER Markus - Athlete Information; Grand Prix Standings. fis-ski.com. [dostęp 2023-12-02]. (ang.).
- 1 2 SCHIFFNER Markus - Athlete Information; Continental Cup Standings. fis-ski.com. [dostęp 2023-12-02]. (ang.).
- ↑ SCHIFFNER Markus - Athlete Information; FIS Cup Standings. fis-ski.com. [dostęp 2023-12-02]. (ang.).
- ↑ FIS Cup 2009/2010 Cupstandings. fis-ski.com, 2010-03-07. [dostęp 2021-07-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-07-05)]. (ang.).
Bibliografia
- SCHIFFNER Markus - Athlete Information. fis-ski.com. [dostęp 2022-10-10]. (ang.).
- Adam Kwieciński: SCHIFFNER Markus 1992.06.05 AUT. wyniki-skoki.hostingasp.pl. [dostęp 2022-10-10].