Ema Klinec (2022) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Data i miejsce urodzenia | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Klub |
SSK Alpina Žiri | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Debiut w PŚ |
7 grudnia 2013 w Lillehammer (7. miejsce) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Pierwsze punkty w PŚ |
7 grudnia 2013 w Lillehammer (7. miejsce) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Pierwsze podium w PŚ |
16 stycznia 2016 w Sapporo (2. miejsce) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Pierwsze zwycięstwo w PŚ |
27 listopada 2021 w Niżnym Tagile | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Rekord życiowy |
226,0 m na Vikersundbakken w Vikersund (19 marca 2023) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Dorobek medalowy | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Inne nagrody | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Strona internetowa | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ema Klinec (ur. 2 lipca 1998 w Poljane nad Škofjo Loko) – słoweńska skoczkini narciarska, reprezentantka SSK Alpina Žiri. Mistrzyni świata w skokach narciarskich ze skoczni normalnej w Oberstdorfie, ośmiokrotna medalistka mistrzostw świata juniorów. Rekordzistka świata w długości skoku narciarskiego kobiet (226 metrów).
Młodsza siostra Barbary Klinec.
Przebieg kariery
Na międzynarodowej arenie zadebiutowała 22 stycznia 2011 podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w Ljubnie, gdzie zajęła 16. miejsce po skokach na 65 m i 77,5 m. 20 sierpnia 2011 w Oberwiesenthal pierwszy raz stanęła na podium zawodów tej rangi, zajmując drugie miejsce.
8 października 2011 na normalnej skoczni w Kranju została mistrzynią Słowenii w skokach narciarskich.
Pierwszy raz na mistrzostwach świata juniorów wystartowała w 2012 w Erzurum. Zajęła tam indywidualnie 14. miejsce, a drużynowo zdobyła brązowy medal. W 2013 w Libercu, wraz z koleżankami z drużyny została mistrzynią świata juniorek, a indywidualnie uplasowała się na 9. pozycji.
W zawodach Pucharu Świata zadebiutowała 7 grudnia 2013 w Lillehammer, zajmując 7. miejsce i zdobywając pierwsze pucharowe punkty.
16 stycznia 2016 w Sapporo pierwszy raz stanęła na podium Pucharu Świata, zajmując drugie miejsce.
Igrzyska olimpijskie
Indywidualnie
| 2018 Pjongczang | – | 14. miejsce (K-98) |
| 2022 Pekin/Zhangjiakou | – | 5. miejsce (K-95) |
Starty E. Klinec na igrzyskach olimpijskich – szczegółowo
| Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Konkurs | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Strata | Zwyciężczyni |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14. | 12 lutego | 2018 | Pjongczang | Alpensia Jumping Park | K-98 | HS-109 | indywid. | 91,5 m | 89,0 m | 181,6 pkt | 83,0 pkt | Maren Lundby |
| 5. | 5 lutego | 2022 | Zhangjiakou | Snow Ruyi | K-95 | HS-106 | indywid. | 100,0 m | 90,5 m | 215,4 pkt | 23,6 pkt | Urša Bogataj |
Mistrzostwa świata
Indywidualnie
| 2017 Lahti | – | 5. miejsce (K-90) |
| 2021 Oberstdorf | – | złoty medal (K-95), 6. miejsce (K-120) |
| 2023 Planica | – | 19. miejsce (K-95), 7. miejsce (K-125) |
Drużynowo
| 2017 Lahti | – | 4. miejsce (K-90, drużyna mieszana) |
| 2021 Oberstdorf | – | srebrny medal (K-95), 4. miejsce (K-95, drużyna mieszana) |
| 2023 Planica | – | 4. miejsce (K-95), brązowy medal (K-95, drużyna mieszana) |
Starty E. Klinec na mistrzostwach świata – szczegółowo
| Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Konkurs | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Strata | Zwyciężczyni |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 5. | 24 lutego | 2017 | Lahti | Salpausselkä | K-90 | HS-100 | indywid. | 99,0 m | 94,0 m | 245,8 pkt | 8,8 pkt | Carina Vogt |
| 4. | 26 lutego | 2017 | Lahti | Salpausselkä | K-90 | HS-100 | druż. miesz. | 92,5 m | 91,5 m | 961,4 pkt (238,8 pkt) | 74,1 pkt | Niemcy |
| 1. | 25 lutego | 2021 | Oberstdorf | Schattenbergschanze | K-95 | HS-106 | indywid. | 105,0 m | 100,5 m | 279,6 pkt | – | |
| 2. | 26 lutego | 2021 | Oberstdorf | Schattenbergschanze | K-95 | HS-106 | druż. | 91,0 m | 95,5 m | 957,9 pkt (235,2 pkt) | 1,4 pkt | Austria |
| 4. | 28 lutego | 2021 | Oberstdorf | Schattenbergschanze | K-95 | HS-106 | druż. miesz. | 90,5 m | 93,0 m | 954,8 pkt (208,3 pkt) | 46,0 pkt | Niemcy |
| 6. | 3 marca | 2021 | Oberstdorf | Schattenbergschanze | K-120 | HS-137 | indywid. | 120,0 m | 139,5 m | 273,3 pkt | 23,3 pkt | Maren Lundby |
| 19. | 23 lutego | 2023 | Planica | Srednja skakalnica | K-95 | HS-102 | indywid. | 90,5 m | 91,5 m | 211,0 pkt | 38,1 pkt | Katharina Althaus |
| 4. | 25 lutego | 2023 | Planica | Srednja skakalnica | K-95 | HS-102 | druż. | 92,5 m | 94,0 m | 819,1 pkt (208,7 pkt) | 24,7 pkt | Niemcy |
| 3. | 26 lutego | 2023 | Planica | Srednja skakalnica | K-95 | HS-102 | druż. miesz. | 88,0 m | 91,0 m | 1000,4 pkt (224,4 pkt) | 16,8 pkt | Niemcy |
| 7. | 1 marca | 2023 | Planica | Bloudkova velikanka | K-125 | HS-138 | indywid. | 117,0 m | 131,5 m | 236,3 pkt | 27,9 pkt | Alexandria Loutitt |
Mistrzostwa świata juniorów
Indywidualnie
| 2012 Erzurum | – | 14. miejsce (K-95) |
| 2013 Liberec | – | 9. miejsce (K-90) |
| 2016 Râșnov | – | 6. miejsce (K-90) |
| 2017 Park City | – | srebrny medal (K-90) |
| 2018 Kandersteg | – | srebrny medal (K-95) |
Drużynowo
| 2012 Erzurum | – | brązowy medal (K-95) |
| 2013 Liberec | – | złoty medal (K-90) |
| 2016 Râșnov | – | złoty medal (K-90, drużyna mieszana) |
| 2017 Park City | – | srebrny medal (K-90), złoty medal (K-90, drużyna mieszana) |
| 2018 Kandersteg | – | złoty medal (K-95) |
Starty E. Klinec na mistrzostwach świata juniorów – szczegółowo
| Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Konkurs | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Strata | Zwyciężczyni |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14. | 23 lutego | 2012 | Erzurum | Kiremitliktepe | K-95 | HS-109 | indywid. | 89,5 m | 90,0 m | 201,5 pkt | 75,0 pkt | Sara Takanashi |
| 3. | 25 lutego | 2012 | Erzurum | Kiremitliktepe | K-95 | HS-109 | druż. | 92,5 m | 95,0 m | 823,5 pkt (219,5 pkt) | 144,5 pkt | Japonia |
| 9. | 24 stycznia | 2013 | Liberec | Ještěd | K-90 | HS-100 | indywid. | 89,5 m | 91,5 m | 227,0 pkt | 41,0 pkt | Sara Takanashi |
| 1. | 26 stycznia | 2013 | Liberec | Ještěd | K-90 | HS-100 | druż. | 92,0 m | 91,5 m | 1009,0 pkt (233,0 pkt) | – | |
| 6. | 23 lutego | 2016 | Râșnov | Trambulina Valea Cărbunării | K-90 | HS-100 | indywid. | 85,5 m | 80,5 m | 180,7 pkt | 28,3 pkt | Chiara Kreuzer |
| 1. | 24 lutego | 2016 | Râșnov | Trambulina Valea Cărbunării | K-90 | HS-100 | druż. miesz. | 95,0 m | 92,5 m | 882,8 pkt (230,7 pkt) | – | |
| 2. | 1 lutego | 2017 | Park City | Utah Olympic Park | K-90 | HS-100 | indywid. | 92,0 m | 93,0 m | 238,0 pkt | 1,8 pkt | Manuela Malsiner |
| 2. | 3 lutego | 2017 | Park City | Utah Olympic Park | K-90 | HS-100 | druż. | 88,5 m | 88,5 m | 733,2 pkt (216,9 pkt) | 38,9 pkt | Niemcy |
| 1. | 5 lutego | 2017 | Park City | Utah Olympic Park | K-90 | HS-100 | druż. miesz. | 86,5 m | 90,0 m | 925,3 pkt (227,3 pkt) | – | |
| 2. | 2 lutego | 2018 | Kandersteg | Nordic Arena | K-95 | HS-106 | indywid. | 102,0 m | 94,0 m | 248,3 pkt | 14,3 pkt | Nika Križnar |
| 1. | 3 lutego | 2018 | Kandersteg | Nordic Arena | K-95 | HS-106 | druż. | 97,0 m | 95,5 m | 733,1 pkt (212,8 pkt) | – | |
Puchar Świata
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2013/2014 | 25. |
| 2015/2016 | 9. |
| 2016/2017 | 7. |
| 2017/2018 | 11. |
| 2018/2019 | 24. |
| 2019/2020 | 8. |
| 2020/2021 | 6. |
| 2021/2022 | 7. |
| 2022/2023 | 3. |
| 2023/2024 | 13. |
Zwycięstwa w konkursach indywidualnych Pucharu Świata chronologicznie
| Nr | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 27 listopada | 2021 | Niżny Tagił | Aist | K-90 | HS-97 | 92,0 m | 97,0 m | 235,1 pkt |
| 2. | 12 marca | 2023 | Oslo | Holmenkollbakken | K-120 | HS-134 | 125,0 m | 134,5 m | 238,2 pkt |
Miejsca na podium w konkursach indywidualnych Pucharu Świata chronologicznie
| Nr | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Lok. | Strata | Zwyciężczyni |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 16 stycznia | 2016 | Sapporo | Miyanomori | K-90 | HS-100 | 93,0 m | 95,0 m | 241,3 pkt | 2. | 24,3 pkt | Sara Takanashi |
| 2. | 23 stycznia | 2016 | Zaō | Yamagata | K-95 | HS-100 | 93,5 m | 98,0 m | 236,1 pkt | 3. | 5,2 pkt | Sara Takanashi |
| 3. | 30 stycznia | 2016 | Oberstdorf | Schattenbergschanze | K-95 | HS-106 | 96,5 m | 100,5 m | 250,2 pkt | 3. | 28,3 pkt | Sara Takanashi |
| 4. | 8 stycznia | 2017 | Oberstdorf | Schattenbergschanze | K-120 | HS-137 | 127,5 m | 115,5 m | 234,1 pkt | 2. | 28,9 pkt | Sara Takanashi |
| 5. | 15 lutego | 2017 | Pjongczang | Alpensia Jumping Park | K-98 | HS-109 | 100,0 m | 96,0 m | 218,7 pkt | 3. | 15,7 pkt | Yūki Itō |
| 6. | 1 grudnia | 2018 | Lillehammer | Lysgårdsbakken | K-90 | HS-98 | 94,5 m | 98,5 m | 265,9 pkt | 3. | 8,0 pkt | Lidija Jakowlewa |
| 7. | 15 grudnia | 2018 | Prémanon | Les Tuffes | K-81 | HS-90 | 84,5 m | 88,5 m | 247,5 pkt | 3. | 12,8 pkt | Katharina Althaus |
| 8. | 14 grudnia | 2019 | Klingenthal | Vogtland Arena | K-125 | HS-140 | 129,0 m | – | 118,9 pkt | 2. | 5,7 pkt | Chiara Hölzl |
| 9. | 24 stycznia | 2021 | Ljubno | Logarska dolina | K-85 | HS-94 | 94,0 m | 86,5 m | 242,8 pkt | 2. | 1,4 pkt | Eirin Maria Kvandal |
| 10. | 30 stycznia | 2021 | Titisee-Neustadt | Hochfirstschanze | K-125 | HS-142 | 126,0 m | 130,0 m | 245,5 pkt | 3. | 12,2 pkt | Marita Kramer |
| 11. | 5 lutego | 2021 | Hinzenbach | Aigner-Schanze | K-85 | HS-90 | 90,5 m | 86,5 m | 236,6 pkt | 2. | 0,8 pkt | Nika Križnar |
| 12. | 26 listopada | 2021 | Niżny Tagił | Aist | K-90 | HS-97 | 92,0 m | 91,0 m | 211,8 pkt | 2. | 41,7 pkt | Marita Kramer |
| 13. | 27 listopada | 2021 | Niżny Tagił | Aist | K-90 | HS-97 | 92,0 m | 97,0 m | 235,1 pkt | 1. | – | |
| 14. | 31 grudnia | 2021 | Ljubno | Logarska dolina | K-85 | HS-94 | 91,0 m | 91,0 m | 257,2 pkt | 3. | 6,5 pkt | Nika Križnar |
| 15. | 29 stycznia | 2022 | Willingen | Mühlenkopfschanze | K-130 | HS-147 | 127,0 m | – | 72,0 pkt | 3. | 8,2 pkt | Marita Kramer |
| 16. | 13 marca | 2022 | Oberhof | Kanzlersgrund | K-90 | HS-100 | 91,5 m | 96,5 m | 262,4 pkt | 3. | 15,0 pkt | Urša Bogataj |
| 17. | 7 stycznia | 2023 | Sapporo | Ōkurayama | K-123 | HS-137 | 122,0 m | 129,0 m | 256,3 pkt | 2. | 7,5 pkt | Katharina Althaus |
| 18. | 8 stycznia | 2023 | Sapporo | Ōkurayama | K-123 | HS-137 | 128,0 m | 122,0 m | 227,3 pkt | 2. | 4,8 pkt | Silje Opseth |
| 19. | 28 stycznia | 2023 | Hinterzarten | Rothaus-Schanze | K-100 | HS-111 | 102,0 m | 105,5 m | 237,6 pkt | 2. | 21,2 pkt | Katharina Althaus |
| 20. | 29 stycznia | 2023 | Hinterzarten | Rothaus-Schanze | K-100 | HS-111 | 102,0 m | 107,5 m | 249,5 pkt | 2. | 5,2 pkt | Anna Odine Strøm |
| 21. | 4 lutego | 2023 | Willingen | Mühlenkopfschanze | K-130 | HS-147 | 137,5 m | 146,5 m | 256,3 pkt | 2. | 8,1 pkt | Katharina Althaus |
| 22. | 10 lutego | 2023 | Hinzenbach | Aigner-Schanze | K-85 | HS-90 | 88,5 m | 87,0 m | 250,5 pkt | 2. | 3,9 pkt | Eva Pinkelnig |
| 23. | 11 marca | 2023 | Oslo | Holmenkollbakken | K-120 | HS-134 | 123,0 m | 126,5 m | 254,6 pkt | 2. | 5,5 pkt | Chiara Kreuzer |
| 24. | 12 marca | 2023 | Oslo | Holmenkollbakken | K-120 | HS-134 | 125,0 m | 134,5 m | 238,2 pkt | 1. | – | |
| 25. | 13 marca | 2023 | Lillehammer | Lysgårdsbakken | K-123 | HS-140 | 120,0 m | 122,0 m | 216,6 pkt | 3. | 6,5 pkt | Silje Opseth |
| 26. | 15 grudnia | 2023 | Engelberg | Gross-Titlis-Schanze | K-125 | HS-140 | 134,0 m | 135,0 m | 289,4 pkt | 3. | 3,6 pkt | Joséphine Pagnier |
| 27. | 16 grudnia | 2023 | Engelberg | Gross-Titlis-Schanze | K-125 | HS-140 | 126,0 m | 134,0 m | 302,7 pkt | 2. | 2,6 pkt | Nika Prevc |
| 28. | 17 marca | 2024 | Vikersund | Vikersundbakken | K-200 | HS-240 | 197,0 m | 203,0 m | 375,9 pkt | 3. | 55,3 pkt | Eirin Maria Kvandal |
Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Świata
stan po zakończeniu sezonu 2023/2024
| Sezon 2013/2014 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 7 | 8 | 12 | 5 | 6 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 175 | |||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2015/2016 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 32 | 16 | 31 | 2 | 9 | 23 | 3 | 3 | 4 | 4 | 9 | 5 | - | - | - | - | - | 426 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2016/2017 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 10 | 10 | 6 | 7 | 7 | 2 | 4 | 11 | 8 | 6 | - | - | - | - | 5 | 5 | 3 | 4 | 6 | 630 | ||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2017/2018 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 26 | 20 | 11 | 10 | q | 8 | 6 | 8 | 6 | 9 | 8 | 8 | 14 | 6 | 13 | 381 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2018/2019 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 9 | 3 | 16 | 3 | 4 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 214 | |||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2019/2020 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 4 | 4 | 2 | 13 | 16 | 7 | 14 | 15 | 16 | 10 | 12 | 20 | 15 | 6 | 7 | 5 | 496 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2020/2021 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | 2 | 3 | 5 | 2 | 10 | 13 | 5 | 4 | 11 | 18 | 22 | 6 | 492 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2021/2022 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2 | 1 | 9 | 4 | 13 | 7 | 5 | 3 | 4 | 3 | 5 | - | - | - | - | - | - | 5 | 3 | 680 | ||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2022/2023 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 8 | 11 | 21 | 5 | 12 | 8 | 7 | 4 | 9 | 2 | 2 | 12 | 18 | 2 | 2 | 2 | 6 | 2 | 4 | 5 | 5 | 2 | 1 | 3 | 6 | 10 | 1281 | |||||||||||||||||||||||
| Sezon 2023/2024 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 14 | 5 | 3 | 2 | 11 | 7 | 21 | 21 | 9 | 14 | - | - | - | - | - | 13 | 26 | 13 | 8 | 4 | 37 | 20 | 3 | 19 | 540 | |||||||||||||||||||||||||
| Legenda | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 dq – dyskwalifikacja
q – dyskwalifikacja w kwalifikacjach | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Raw Air
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2020 | 7. |
| 2023 | 1. |
| 2024 | 16. |
Turniej Sylwestrowy
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2021/2022 | 5. |
| 2022/2023 | 6. |
Korona Alp
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2021/2022 | 35. |
Turniej Dwóch Nocy
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2023/2024 | 6. |
Letnie Grand Prix
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2013 | 16. |
| 2015 | 32. |
| 2017 | 12. |
| 2018 | 2. |
| 2020 | 3. |
| 2021 | 6. |
| 2022 | 13. |
| 2023 | 5. |
Zwycięstwa w konkursach indywidualnych LGP chronologicznie
| Nr | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 15 sierpnia | 2013 | Courchevel | Tremplin du Praz | K-90 | HS-96 | 96,0 m | 94,0 m | 224,7 pkt |
| 2. | 9 września | 2018 | Czajkowskij | Snieżynka | K-125 | HS-140 | 133,0 m | – | 130,8 pkt |
| 3. | 7 października | 2023 | Klingenthal | Vogtland Arena | K-125 | HS-140 | 131,5 m | 137,0 m | 247,2 pkt |
Miejsca na podium w konkursach indywidualnych LGP chronologicznie
| Nr | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Lok. | Strata | Zwyciężczyni |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 15 sierpnia | 2013 | Courchevel | Tremplin du Praz | K-90 | HS-96 | 96,0 m | 94,0 m | 224,7 pkt | 1. | – | |
| 2. | 10 sierpnia | 2018 | Courchevel | Tremplin du Praz | K-125 | HS-135 | 120,5 m | 131,5 m | 238,9 pkt | 2. | 14,2 pkt | Sara Takanashi |
| 3. | 9 września | 2018 | Czajkowskij | Snieżynka | K-125 | HS-140 | 133,0 m | – | 130,8 pkt | 1. | – | |
| 4. | 15 sierpnia | 2020 | Frenštát | Areal Horečky | K-95 | HS-106 | 90,5 m | 89,5 m | 189,4 pkt | 3. | 32,5 pkt | Nika Križnar |
| 5. | 11 września | 2021 | Czajkowskij | Snieżynka | K-125 | HS-140 | 124,0 m | 127,0 m | 215,9 pkt | 3. | 11,2 pkt | Urša Bogataj |
| 6. | 2 października | 2022 | Klingenthal | Vogtland Arena | K-125 | HS-140 | 118,0 m | 126,0 m | 197,6 pkt | 2. | 27,9 pkt | Urša Bogataj |
| 7. | 23 września | 2023 | Râșnov | Trambulina Valea Cărbunării | K-90 | HS-97 | 88,0 m | 84,0 m | 211,6 pkt | 2. | 27,1 pkt | Nika Križnar |
| 8. | 24 września | 2023 | Râșnov | Trambulina Valea Cărbunării | K-90 | HS-97 | 90,5 m | 96,0 m | 238,5 pkt | 2. | 0,4 pkt | Nika Križnar |
| 9. | 7 października | 2023 | Klingenthal | Vogtland Arena | K-125 | HS-140 | 131,5 m | 137,0 m | 247,2 pkt | 1. | – | |
Miejsca w poszczególnych konkursach LGP
stan po zakończeniu LGP 2023
| 2013 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| - | 1 | - | - | - | - | 100 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2015 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 15 | - | - | - | - | 16 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2017 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 11 | 5 | 7 | 15 | 29 | 123 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2018 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 6 | 2 | 5 | - | 1 | 265 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2020 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 3 | 60 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 5 | 7 | 26 | 16 | 3 | 4 | - | 211 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2022 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | 2 | 80 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | 2 | 2 | 1 | 260 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Legenda | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 dq – dyskwalifikacja | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Puchar Kontynentalny
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2010/2011 | 36. |
| 2011/2012 | 10. |
| 2012/2013 | 10. |
Zwycięstwa w konkursach indywidualnych Pucharu Kontynentalnego chronologicznie
| Nr | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 2 marca | 2013 | Oberwiesenthal | Fichtelbergschanzen | K-95 | HS-106 | 102,5 m | 102,0 m | 251,5 pkt |
Miejsca na podium w konkursach indywidualnych Pucharu Kontynentalnego chronologicznie
| Nr | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Lok. | Strata | Zwyciężczyni |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 20 stycznia | 2012 | Zakopane | Średnia Krokiew | K-85 | HS-94 | 84,0 m | 82,5 m | 218,5 pkt | 3. | 16,0 pkt | Sarah Hendrickson |
| 2. | 21 stycznia | 2012 | Zakopane | Średnia Krokiew | K-85 | HS-94 | 81,0 m | 76,5 m | 198,5 pkt | 3. | 16,5 pkt | Daniela Iraschko |
| 3. | 2 marca | 2013 | Oberwiesenthal | Fichtelbergschanzen | K-95 | HS-106 | 102,5 m | 102,0 m | 251,5 pkt | 1. | – | |
Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Kontynentalnego
stan po zakończeniu sezonu 2022/2023
| Sezon 2010/2011 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 16 | 8 | - | - | 20 | 16 | 18 | 13 | - | 106 | |||||||||||||||||||
| Sezon 2011/2012 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | 31 | 15 | 3 | 3 | - | 136 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2012/2013 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 1 | - | - | - | 100 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Legenda | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 dq – dyskwalifikacja - – zawodniczka nie wystartowała | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Letni Puchar Kontynentalny
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2011 | 8. |
| 2013 | 1. |
| 2015 | 1. |
| 2019 | 5. |
Zwycięstwa w konkursach indywidualnych LPK chronologicznie
| Nr | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 14 września | 2013 | Lillehammer | Lysgårdsbakken | K-90 | HS-100 | 102,5 m | 99,5 m | 269,0 pkt |
| 2. | 15 września | 2013 | Lillehammer | Lysgårdsbakken | K-90 | HS-100 | 91,0 m | 90,0 m | 228,5 pkt |
| 3. | 28 sierpnia | 2015 | Oberwiesenthal | Fichtelbergschanzen | K-95 | HS-106 | 93,0 m | 104,5 m | 226,3 pkt |
| 4. | 22 września | 2019 | Stams | Brunnentalschanzen | K-105 | HS-115 | 109,5 m | 107,5 m | 242,7 pkt |
Miejsca na podium w konkursach indywidualnych LPK chronologicznie
| Nr | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Lok. | Strata | Zwyciężczyni |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 20 sierpnia | 2011 | Oberwiesenthal | Fichtelbergschanzen | K-95 | HS-106 | 101,5 m | 95,0 m | 243,0 pkt | 2. | 9,5 pkt | Daniela Iraschko |
| 2. | 14 września | 2013 | Lillehammer | Lysgårdsbakken | K-90 | HS-100 | 102,5 m | 99,5 m | 269,0 pkt | 1. | – | |
| 3. | 15 września | 2013 | Lillehammer | Lysgårdsbakken | K-90 | HS-100 | 91,0 m | 90,0 m | 228,5 pkt | 1. | – | |
| 4. | 28 sierpnia | 2015 | Oberwiesenthal | Fichtelbergschanzen | K-95 | HS-106 | 93,0 m | 104,5 m | 226,3 pkt | 1. | – | |
| 5. | 29 sierpnia | 2015 | Oberwiesenthal | Fichtelbergschanzen | K-95 | HS-106 | 104,5 m | 91,0 m | 233,5 pkt | 2. | 1,2 pkt | Sara Takanashi |
| 6. | 22 września | 2019 | Stams | Brunnentalschanzen | K-105 | HS-115 | 109,5 m | 107,5 m | 242,7 pkt | 1. | – | |
Miejsca w poszczególnych konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego
stan po zakończeniu LPK 2022
| 2011 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| - | - | 9 | 4 | 5 | 2 | - | - | 204 | ||||||||||||||||||
| 2013 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| 1 | 1 | 200 | ||||||||||||||||||||||||
| 2015 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| 1 | 2 | - | - | 180 | ||||||||||||||||||||||
| 2019 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | 4 | 1 | 150 | |||||||||||||||||||
| Legenda | ||||||||||||||||||||||||||
| 1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30
dq – dyskwalifikacja | ||||||||||||||||||||||||||
FIS Cup
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2012/2013 | 3. |
| 2013/2014 | 3. |
| 2015/2016 | 29. |
| 2017/2018 | 16. |
| 2018/2019 | 13. |
Zwycięstwa w konkursach indywidualnych FIS Cup chronologicznie
| Nr | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 14 lipca | 2012 | Villach | Villacher Alpenarena | K-90 | HS-98 | 91,0 m | 86,5 m | 221,5 pkt |
| 2. | 13 lipca | 2013 | Villach | Villacher Alpenarena | K-90 | HS-98 | 95,5 m | 90,0 m | 238,5 pkt |
| 3. | 14 lipca | 2013 | Villach | Villacher Alpenarena | K-90 | HS-98 | 89,0 m | 96,5 m | 236,5 pkt |
Miejsca na podium w konkursach indywidualnych FIS Cup chronologicznie
| Nr | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Lok. | Strata | Zwyciężczyni |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 14 lipca | 2012 | Villach | Villacher Alpenarena | K-90 | HS-98 | 91,0 m | 86,5 m | 221,5 pkt | 1. | – | |
| 2. | 15 lipca | 2012 | Villach | Villacher Alpenarena | K-90 | HS-98 | 84,0 m | 86,5 m | 203,5 pkt | 3. | 20,0 pkt | Sabrina Windmüller |
| 3. | 13 lipca | 2013 | Villach | Villacher Alpenarena | K-90 | HS-98 | 95,5 m | 90,0 m | 238,5 pkt | 1. | – | |
| 4. | 14 lipca | 2013 | Villach | Villacher Alpenarena | K-90 | HS-98 | 89,0 m | 96,5 m | 236,5 pkt | 1. | – | |
| 5. | 12 lipca | 2015 | Villach | Villacher Alpenarena | K-90 | HS-98 | 85,0 m | 85,0 m | 203,5 pkt | 3. | 31,0 pkt | Jacqueline Seifriedsberger |
| 6. | 24 lutego | 2018 | Villach | Villacher Alpenarena | K-90 | HS-98 | 89,5 m | 84,5 m | 213,0 pkt | 2. | 6,5 pkt | Nika Križnar |
| 7. | 25 lutego | 2018 | Villach | Villacher Alpenarena | K-90 | HS-98 | 90,5 m | 92,0 m | 233,0 pkt | 2. | 12,5 pkt | Nika Križnar |
| 8. | 7 lipca | 2018 | Villach | Villacher Alpenarena | K-90 | HS-98 | 87,5 m | 95,0 m | 230,5 pkt | 2. | 7,0 pkt | Chiara Hölzl |
| 9. | 8 lipca | 2018 | Villach | Villacher Alpenarena | K-90 | HS-98 | 89,0 m | 92,0 m | 228,5 pkt | 2. | 2,0 pkt | Chiara Hölzl |
Miejsca w poszczególnych konkursach FIS Cup
stan po zakończeniu sezonu 2022/2023
| Sezon 2012/2013 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 3 | - | - | 160 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2013/2014 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 1 | 1 | - | - | - | - | - | - | 200 | |||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2015/2016 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| dq | 3 | - | - | - | - | - | - | 60 | |||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2017/2018 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 2 | 2 | - | 160 | ||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2018/2019 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2 | 2 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 160 | |||||||||||||||||||||||||||
| Legenda | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30
dq – dyskwalifikacja - − zawodniczka nie wystartowała | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Uwagi
- 1 2 Skład zespołu: Ema Klinec, Nika Križnar, Anže Lanišek i Peter Prevc.
- 1 2 Skład zespołu: Urša Bogataj, Ema Klinec, Nika Križnar i Špela Rogelj.
- 1 2 Skład zespołu: Ema Klinec, Nika Križnar, Anže Lanišek i Bor Pavlovčič.
- 1 2 Skład zespołu: Ema Klinec, Nika Križnar, Nika Prevc i Maja Vtič.
- 1 2 Skład zespołu: Timi Zajc, Anže Lanišek, Nika Križnar i Ema Klinec.
- 1 2 Skład zespołu: Urša Bogataj, Ema Klinec, Katja Požun i Špela Rogelj.
- 1 2 Skład zespołu: Urša Bogataj, Ema Klinec, Katja Požun i Špela Rogelj.
- 1 2 Skład zespołu: Ema Klinec, Nika Križnar, Bor Pavlovčič i Domen Prevc.
- 1 2 Skład zespołu: Jerneja Brecl, Ema Klinec, Katra Komar i Nika Križnar.
- 1 2 Skład zespołu: Tilen Bartol, Žiga Jelar, Ema Klinec i Nika Križnar.
- 1 2 Skład zespołu: Jerneja Brecl, Ema Klinec, Katra Komar i Nika Križnar.
- ↑ Ex aequo z Nozomi Maruyamą
- ↑ Ex aequo z Luisą Görlich
Przypisy
- ↑ Ema KLINEC - sylwetka. skijumping.pl. [dostęp 2023-11-03].
- ↑ Skoki narciarskie. Raw Air Pań w Vikersund: Klinec wygrywa konkurs i turniej z rekordem świata! [online], skijumping.pl [dostęp 2024-04-23] (pol.).
- ↑ Paweł Borkowski: AC w Ziri: Siostry Klinec bezkonkurencyjne!. nicesport.pl, 2013-01-14. [dostęp 2021-04-11].
- 1 2 KLINEC Ema - Athlete Information; World Cup Standings [online], www.fis-ski.com [dostęp 2024-03-21].
- ↑ Turniej Sylwestrowy - archiwum wyników. skokinarciarskie.pl. [dostęp 2024-03-18].
- ↑ Alpenkrone (Korona Alp) - archiwum wyników. skokinarciarskie.pl. [dostęp 2024-03-18].
- ↑ Turniej Dwóch Nocy - archiwum wyników. skokinarciarskie.pl. [dostęp 2024-03-18].
- ↑ KLINEC Ema - Athlete Information; Grand Prix Standings [online], www.fis-ski.com [dostęp 2024-03-18].
- ↑ KLINEC Ema - Athlete Information; Continental Cup Standings [online], www.fis-ski.com [dostęp 2024-03-18].
- ↑ Letni Puchar Kontynentalny kobiet - archiwum wyników. skokinarciarskie.pl. [dostęp 2024-03-18].
- ↑ KLINEC Ema - Athlete Information; FIS Cup Standings [online], www.fis-ski.com [dostęp 2024-03-18].
Bibliografia
- KLINEC Ema. FIS Ski - biographie. [dostęp 2015-02-17]. (ang.).
- Adam Kwieciński: KLINEC Ema. [dostęp 2021-04-05].