| Inauguracja | |
|---|---|
| Zakończenie | |
| Liczba wyścigów |
6 |
| Poprzedni sezon • Następny sezon | |
FIA World Endurance Championship 2021 – dziewiąty sezon World Endurance Championship organizowany przez Fédération Internationale de l’Automobile (FIA) i Automobile Club de l’Ouest (ACO). W sezonie brały udział prototypy i grand tourery podzielone na cztery kategorie: Hypercar, LMP2, GTE Pro oraz GTE Am. Sezon rozpoczął się wyścigiem na torze Spa-Francorchamps a zakończył się na torze w Bahrajnie.
Ten sezon był debiutem dla nowej, najwyższej klasy wyścigowej - Hypercar, która zastąpiła Le Mans Prototype 1 (LMP1). W ramach tej kategorii rywalizowały samochody zbudowane w ramach przepisów technicznych Le Mans Hypercar (LMH) oraz warunkowo dopuszczone prototypy LMP1.
Z powodu pandemii COVID-19 ten sezon był powrotem do rocznego kalendarza.
Mistrzostwo świata zespołów Hypercar zdobyła Toyota Gazoo Racing. Mistrzostwo świata producentów producentów GT wywalczyło Ferrari.
Zdobywcami trofeów endurance dla zespołów zostali: Team WRT (LMP2), AF Corse (LMGTE Am), Racing Team Nederland (LMP2 Pro-Am).
Mistrzostwa świata kierowców zdobyli: Mike Conway, Kamui Kobayashi i José María López (Hypercar) oraz James Calado i Alessandro Pier Guidi (GT).
Pośród kierowców trofea endurance wywalczyli: Robin Frijns, Ferdinand Habsburg i Charles Milesi (LMP2), Nicklas Nielsen, François Perrodo oraz Alessio Rovera (LMGTE Am) i Frits van Eerd (LMP2 Pro-Am).
Kalendarz
Pierwsza wersja kalendarza została przedstawiona w grudniu 2019 roku. Z powodu pandemii COVID-19 powrócono do kalendarza w formacie rocznym. Kolejna wersja kalendarza została przedstawiona podczas wyścigu 24h Le Mans 2020. Kalendarz został skrócony do 6 rund z powodów finansowych. Wyścig 1000 Miles of Sebring został odwołany w styczniu z powodu pandemii, zamiast niego do kalendarza trafił wyścig w Portimão. Wyścig w Portimão został przesunięty na 13 czerwca, co spowodowało, że na Spa-Francorchamps odbył się prolog oraz runda otwierająca sezon.
Wyścig 24h Le Mans został przesunięty na 21–22 sierpnia, aby zwiększyć szansę na przeprowadzenie wyścigu z publicznością.
| Runda | Wyścig | Tor | Lokalizacja | Data |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 6 Hours of Spa-Francorchamps | Circuit de Spa-Francorchamps | Stavelot, Belgia | 1 maja |
| 2 | 8 Hours of Portimão | Autódromo Internacional do Algarve | Portimão, Portugalia | 13 czerwca |
| 3 | 6 Hours of Monza | Autodromo Nazionale di Monza | Monza, Włochy | 18 lipca |
| 4 | 24 Hours of Le Mans | Circuit de la Sarthe | Le Mans, Francja | 21–22 sierpnia |
| 5 | 6 Hours of Bahrain | Bahrain International Circuit | Sakhir, Bahrajn | 30 października |
| 6 | 8 Hours of Bahrain | Bahrain International Circuit | Sakhir, Bahrajn | 6 listopada |
| Odwołane z powodu pandemii COVID-19 | ||||
| Planowany wyścig | Tor | Lokalizacja | Planowana data | |
| 1000 Miles of Sebring | Sebring International Raceway | Sebring, Stany Zjednoczone | 19 marca | |
| 6 Hours of Fuji | Fuji Speedway | Oyama, Japonia | 26 września | |
Lista startowa
| Oznaczenia | |
|---|---|
Zgłoszenie na cały sezon
| |
Zgłoszenie gościnne
| |
Hypercar
Wszystkie zespoły korzystały z opon Michelin.
| Zespół | Samochód | Silnik | Hybryda | Nr | Kierowcy | Rundy | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Toyota Gazoo Racing | Toyota GR010 Hybrid | Toyota 3.5 L Turbo V6 | Tak | 7 | Mike Conway | Wszystkie | |
| Kamui Kobayashi | Wszystkie | ||||||
| José María López | Wszystkie | ||||||
| 8 | Sébastien Buemi | Wszystkie | |||||
| Brendon Hartley | Wszystkie | ||||||
| Kazuki Nakajima | Wszystkie | ||||||
| Alpine Elf Matmut | Alpine A480 | Gibson GL458 4.5 L V8 | Nie | 36 | Nicolas Lapierre | Wszystkie | |
| André Negrão | Wszystkie | ||||||
| Matthieu Vaxivière | Wszystkie | ||||||
| Glickenhaus Racing | Glickenhaus 007 LMH | Glickenhaus 3.5 L Turbo V8 | Nie | 708 | Pipo Derani | 3–4 | |
| Olivier Pla | 3–4 | ||||||
| Gustavo Menezes | 3 | ||||||
| Franck Mailleux | 4 | ||||||
| 709 | Richard Westbrook | 2–4 | |||||
| Romain Dumas | 2–4 | ||||||
| Ryan Briscoe | 2, 4 | ||||||
| Franck Mailleux | 3 | ||||||
| Listy startowe | |||||||
LMP2
Wszystkie samochody korzystały z silnika Gibson GK428 V8 oraz opon Goodyear. Samochody LMP2 zostały osłabione przed sezonem, aby Hypercary były najszybszą z kategorii. Moc silnika została obniżona z 600 koni mechanicznych (450 kW) do 540 koni mechanicznych (400 kW). Minimalna waga została podwyższona o 20 kilogramów (do 950 kilogramów). Wszystkie samochody zostały zobligowane do korzystania z pakietu aerodynamicznego o małym docisku (pakietu Le Mans).
Klasyfikacja LMP2 Pro-Am składała się z zespołów, które w składzie miały kierowców z brązową kategorią FIA.
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
LMGTE Pro
| Zespół | Samochód | Silnik | Opony | Nr | Kierowcy | Rundy |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AF Corse | Ferrari 488 GTE Evo | Ferrari F154CB 3.9 L Turbo V8 | M | 51 | James Calado | Wszystkie |
| Alessandro Pier Guidi | Wszystkie | |||||
| Côme Ledogar | 4 | |||||
| 52 | Miguel Molina | Wszystkie | ||||
| Daniel Serra | Wszystkie | |||||
| Sam Bird | 4 | |||||
| Corvette Racing | Corvette C8.R | Chevrolet LT5.5 5.5L V8 | M | 63 | Antonio García | 1, 4 |
| Oliver Gavin | 1 | |||||
| Jordan Taylor | 4 | |||||
| Nick Catsburg | 4 | |||||
| 64 | Tommy Milner | 4 | ||||
| Nick Tandy | 4 | |||||
| Alexander Sims | 4 | |||||
| Hub Auto Racing | Porsche 911 RSR-19 | Porsche 4.2 L Flat-6 | M | 72 | Dries Vanthoor | 4 |
| Álvaro Parente | 4 | |||||
| Maxime Martin | 4 | |||||
| Weathertech Racing | Porsche 911 RSR-19 | Porsche 4.2 L Flat-6 | M | 79 | Cooper MacNeil | 4 |
| Earl Bamber | 4 | |||||
| Laurens Vanthoor | 4 | |||||
| Porsche GT Team | Porsche 911 RSR-19 | Porsche 4.2 L Flat-6 | M | 91 | Gianmaria Bruni | Wszystkie |
| Richard Lietz | Wszystkie | |||||
| Frédéric Makowiecki | 2, 4, 6 | |||||
| 92 | Kévin Estre | Wszystkie | ||||
| Neel Jani | Wszystkie | |||||
| Michael Christensen | 2, 4, 6 | |||||
| Listy startowe | ||||||
LMGTE Am
| Zespół | Samochód | Silnik | Opony | Nr | Kierowcy | Rundy |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Absolute Racing | Porsche 911 RSR-19 | Porsche 4.2 L Flat-6 | M | 18 | Andrew Haryanto | 4 |
| Alessio Picariello | 4 | |||||
| Marco Seefried | 4 | |||||
| TF Sport | Aston Martin Vantage AMR | Aston Martin 4.0 L Turbo V8 | M | 33 | Felipe Fraga | Wszystkie |
| Ben Keating | Wszystkie | |||||
| Dylan Pereira | Wszystkie | |||||
| 95 | John Hartshorne | 4 | ||||
| Ollie Hancock | 4 | |||||
| Ross Gunn | 4 | |||||
| D'station Racing | 777 | Tomonobu Fujii | Wszystkie | |||
| Satoshi Hoshino | Wszystkie | |||||
| Andrew Watson | Wszystkie | |||||
| Team Project 1 | Porsche 911 RSR-19 | Porsche 4.2 L Flat-6 | M | 46 | Anders Buchardt | 1, 3–4 |
| Dennis Olsen | 1, 3–4 | |||||
| Axcil Jefferies | 1 | |||||
| Maxwell Root | 3 | |||||
| Robby Foley | 4 | |||||
| 56 | Matteo Cairoli | Wszystkie | ||||
| Egidio Perfetti | Wszystkie | |||||
| Riccardo Pera | Wszystkie | |||||
| Cetilar Racing | Ferrari 488 GTE Evo | Ferrari F154CB 3.9 L Turbo V8 | M | 47 | Antonio Fuoco | Wszystkie |
| Roberto Lacorte | Wszystkie | |||||
| Giorgio Sernagiotto | Wszystkie | |||||
| AF Corse | Ferrari 488 GTE Evo | Ferrari F154CB 3.9 L Turbo V8 | M | 54 | Francesco Castellacci | Wszystkie |
| Giancarlo Fisichella | Wszystkie | |||||
| Thomas Flohr | Wszystkie | |||||
| 61 | Christoph Ulrich | 4 | ||||
| Simon Mann | 4 | |||||
| Toni Vilander | 4 | |||||
| 83 | Nicklas Nielsen | Wszystkie | ||||
| François Perrodo | Wszystkie | |||||
| Alessio Rovera | Wszystkie | |||||
| Spirit of Race | Ferrari 488 GTE Evo | Ferrari F154CB 3.9 L Turbo V8 | M | 55 | Duncan Cameron | 4 |
| David Perel | 4 | |||||
| Matthew Griffin | 4 | |||||
| Kessel Racing | Ferrari 488 GTE Evo | Ferrari F154CB 3.9 L Turbo V8 | M | 57 | Takeshi Kimura | 2, 4–6 |
| Mikkel Jensen | 2, 4–6 | |||||
| Scott Andrews | 2, 4–6 | |||||
| Iron Lynx | Ferrari 488 GTE Evo | Ferrari F154CB 3.9 L Turbo V8 | M | 60 | Matteo Cressoni | 1–3, 5–6 |
| Andrea Piccini | 1–3, 5–6 | |||||
| Claudio Schiavoni | 1–4, 6 | |||||
| Raffaele Giammaria | 4 | |||||
| Paolo Ruberti | 4 | |||||
| Rino Mastronardi | 5 | |||||
| 80 | Matteo Cressoni | 4 | ||||
| Rino Mastronardi | 4 | |||||
| Callum Ilott | 4 | |||||
| 85 | Rahel Frey | Wszystkie | ||||
| Sarah Bovy | 3–6 | |||||
| Katherine Legge | 1, 5–6 | |||||
| Michelle Gatting | 2–4 | |||||
| Manuela Gostner | 1–2 | |||||
| JMW Motorsport | Ferrari 488 GTE Evo | Ferrari F154CB 3.9 L Turbo V8 | M | 66 | Thomas Neubauer | 4 |
| Rodrigo Sales | 4 | |||||
| Jody Fannin | 4 | |||||
| Herberth Motorsport | Porsche 911 RSR-19 | Porsche 4.2 L Flat-6 | M | 69 | Robert Renauer | 4 |
| Ralf Bohn | 4 | |||||
| Rolf Ineichen | 4 | |||||
| Inception Racing | Ferrari 488 GTE Evo | Ferrari F154CB 3.9 L Turbo V8 | M | 71 | Brendan Iribe | 3, 4 |
| Ollie Millroy | 3, 4 | |||||
| Ben Barnicoat | 3, 4 | |||||
| Dempsey-Proton Racing | Porsche 911 RSR-19 | Porsche 4.2 L Flat-6 | M | 77 | Matt Campbell | Wszystkie |
| Jaxon Evans | Wszystkie | |||||
| Christian Ried | Wszystkie | |||||
| 88 | Julien Andlauer | 2, 4–6 | ||||
| Marco Seefried | 1–3 | |||||
| Andrew Haryanto | 1, 3 | |||||
| Alessio Picariello | 1, 3 | |||||
| Dominique Bastien | 2, 4 | |||||
| Chalid al-Kubajsi | 5–6 | |||||
| Lance Arnold | 4 | |||||
| Adrien De Leener | 5 | |||||
| Axcil Jefferies | 6 | |||||
| Proton Competition | 99 | Harry Tincknell | 4 | |||
| Vutthikorn Inthraphuvasak | 4 | |||||
| Florian Latorre | 4 | |||||
| GR Racing | Porsche 911 RSR-19 | Porsche 4.2 L Flat-6 | M | 86 | Ben Barker | Wszystkie |
| Tom Gamble | Wszystkie | |||||
| Michael Wainwright | Wszystkie | |||||
| Aston Martin Racing | Aston Martin Vantage AMR | Aston Martin 4.0 L Turbo V8 | M | 98 | Marcos Gomes | Wszystkie |
| Paul Dalla Lana | Wszystkie | |||||
| Augusto Farfus | 1–3, 5–6 | |||||
| Nicki Thiim | 4 | |||||
| Rinaldi Racing | Ferrari 488 GTE Evo | Ferrari F154CB 3.9 L Turbo V8 | M | 388 | Pierre Ehret | 3, 4 |
| Christian Hook | 3, 4 | |||||
| Jeroen Bleekemolen | 3, 4 | |||||
| Listy startowe | ||||||
Wyniki
Klasyfikacje
| Długość wyścigu | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | P | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 6 godzin | 25 | 18 | 15 | 12 | 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 1 | 0.5 | 1 |
| 8 godzin | 38 | 27 | 23 | 18 | 15 | 12 | 9 | 6 | 3 | 2 | 1 | 1 |
| 24 godziny | 50 | 36 | 30 | 24 | 20 | 16 | 12 | 8 | 4 | 2 | 1 | 1 |
| Legenda oznaczeń w tabelach wyników | |
|---|---|
| Oznaczenie | Wyjaśnienie |
| Złoty | Zwycięzca |
| Srebrny | 2. miejsce |
| Brązowy | 3. miejsce |
| Zielony | Ukończył, punktował |
| Niebieski | Niesklasyfikowany (NS) |
| Ukończył, nie punktował | |
| Czerwony | Nie zakwalifikował się (NZ) |
| Nie prekwalifikował się (NPK) | |
| Różowy | Nie ukończył (NU) |
| Czarny | Zdyskwalifikowany (DK) |
| Wykluczony (WYK/EX) | |
| Biały | Nie wystartował (NW) |
| Kontuzjowany (K/INJ) | |
| Wyścig odwołany (OD/C) | |
| Bez koloru (domyślny #F8F8F8) | Został wycofany (WYC/WD) |
| Nie przybył (NP/DNA) | |
| Nie brał udziału w treningach (NT/DNP) | |
| Nie został zgłoszony (–) | |
| Pogrubienie | Start z pole position |
| Kursywa | Najszybsze okrążenie wyścigu |
| † | Nie ukończył, ale jego rezultat został zaliczony ze względu na przejechanie więcej niż 70% dystansu wyścigu. |
| * | Sezon w trakcie |
Hypercar
Mistrzostwo świata kierowców Hypercar
| Poz. | Kierowca | Zespół | SPA |
POR |
MNZ |
LMS |
BHR |
BHR |
Punkty |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Mike Conway Kamui Kobayashi José María López |
#7 Toyota Gazoo Racing | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 173 |
| 2 | Sébastien Buemi Brendon Hartley Kazuki Nakajima |
#8 Toyota Gazoo Racing | 1 | 1 | 4 | 2 | 2 | 1 | 168 |
| 3 | Nicolas Lapierre André Negrão Matthieu Vaxivière |
#36 Alpine Elf Matmut | 2 | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 128 |
| 4 | Richard Westbrook Romain Dumas |
#709 Glickenhaus Racing | – | 4 | 3 | 5 | – | – | 53 |
| 5 | Franck Mailleux | #709 Glickenhaus Racing | – | – | 3 | – | – | – | 39 |
| #708 Glickenhaus Racing | – | – | – | 4 | – | – | |||
| 6 | Ryan Briscoe | #709 Glickenhaus Racing | – | 4 | – | 5 | – | – | 38 |
| 7 | Pipo Derani Olivier Pla |
#708 Glickenhaus Racing | – | – | NU | 4 | – | – | 24 |
| 8 | Gustavo Menezes | #708 Glickenhaus Racing | – | – | NU | – | – | – | 0 |
| Poz. | Kierowca | Zespół | SPA |
POR |
MNZ |
LMS |
BHR |
BHR |
Punkty |
Mistrzostwo świata Hypercarów
Punkty przyznawane są za najwyższe miejsce na mecie danego zespołu.
| Poz. | Zespół | SPA |
POR |
MNZ |
LMS |
BHR |
BHR |
Punkty |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Toyota Gazoo Racing | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 206 |
| 2 | Alpine Elf Matmut | 2 | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 105 |
| 3 | Glickenhaus Racing | – | 29 | 4 | 4 | – | – | 37 |
LMGTE Pro
Mistrzostwo świata kierowców GT
| Poz. | Kierowca | Zespół | SPA |
POR |
MNZ |
LMS |
BHR |
BHR |
Punkty |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | James Calado Alessandro Pier Guidi |
#51 AF Corse | 2 | 1 | 2 | 1 | 3 | 1 | 177 |
| 2 | Kévin Estre Neel Jani |
#92 Porsche GT Team | 1 | 3 | 1 | 2 | 1 | 2 | 166 |
| 3 | Gianmaria Bruni Richard Lietz |
#91 Porsche GT Team | 4 | 4 | 3 | 3 | 2 | 4 | 111 |
| 4 | Daniel Serra Miguel Molina |
#52 AF Corse | 3 | 2 | 4 | 10 | 4 | 3 | 92 |
| 5 | Michael Christensen | #92 Porsche GT Team | – | 3 | – | 2 | – | 2 | 88 |
| 6 | Frédéric Makowiecki | #91 Porsche GT Team | – | 4 | – | 3 | – | 4 | 66 |
| 7 | Nicklas Nielsen François Perrodo Alessio Rovera |
#83 AF Corse | 5 | 14 | 5 | 4 | 9 | 5 | 62 |
| 8 | Côme Ledogar | #51 AF Corse | – | – | – | 1 | – | – | 50 |
| 9 | Felipe Fraga Ben Keating Dylan Pereira |
#33 TF Sport | 6 | 11 | 18 | 5 | 5 | NS | 39.5 |
| 10 | Matt Campbell Jaxon Evans Christian Ried |
#77 Dempsey-Proton Racing | NS | NS | 9 | 7 | 6 | 6 | 34 |
| 11 | Matteo Cairoli Riccardo Pera Egidio Perfetti |
#56 Team Project 1 | NW | 6 | 8 | NU | 7 | 7 | 31 |
| 12 | Antonio Fuoco Roberto Lacorte Giorgio Sernagiotto |
#47 Cetilar Racing | 7 | 5 | 15 | NU | 13 | 8 | 28 |
| 13 | Claudio Schiavoni | #60 Iron Lynx | 13 | 9 | NU | 6 | – | 9 | 22.5 |
| 14 | Marcos Gomes Paul Dalla Lana Augusto Farfus |
#98 Aston Martin Racing | 10 | 8 | 6 | NU | 8 | 14 | 20 |
| 15 | Francesco Castellacci Giancarlo Fisichella Thomas Flohr |
#54 AF Corse | 8 | 7 | 11 | 11 | 11 | 10 | 17 |
| 16 | Raffaele Giammaria Paolo Ruberti |
#60 Iron Lynx | – | – | – | 6 | – | – | 16 |
| 17 | Tomonobu Fujii Satoshi Hoshino Andrew Watson |
#777 D'station Racing | 11 | NS | 7 | 8 | 14 | 11 | 16 |
| 18 | Rahel Frey | #85 Iron Lynx | 12 | 10 | 12 | 9 | 12 | 12 | 8.5 |
| 19 | Matteo Cressoni Andrea Piccini |
#60 Iron Lynx | 13 | 9 | NU | – | 15 | 9 | 7 |
| 20 | Michelle Gatting | #85 Iron Lynx | – | 10 | 12 | 9 | – | – | 6.5 |
| 21 | Sarah Bovy | #85 Iron Lynx | – | – | 12 | 9 | 12 | 12 | 6 |
| 22 | Ben Barker Tom Gamble Michael Wainwright |
#86 GR Racing | NU | 12 | 13 | 13 | 10 | 13 | 4.5 |
| 23 | Marco Seefried | #88 Dempsey-Proton Racing | 9 | 13 | 10 | – | – | – | 4 |
| 24 | Andrew Haryanto Alessio Picariello |
#88 Dempsey-Proton Racing | 9 | – | 10 | – | – | – | 3 |
| 25 | Sam Bird | #52 AF Corse | – | – | – | 10 | – | – | 3 |
| 26 | Manuela Gostner | #85 Iron Lynx | 12 | 10 | – | – | – | – | 2.5 |
| 27 | Julien Andlauer | #88 Dempsey-Proton Racing | – | 13 | – | 12 | 16 | NS | 2.5 |
| 28 | Dominique Bastien | #88 Dempsey-Proton Racing | – | 13 | – | 12 | – | – | 2 |
| 29 | Katherine Legge | #85 Iron Lynx | 12 | – | – | – | 12 | 12 | 2 |
| 30 | Lance Arnold | #88 Dempsey-Proton Racing | – | – | – | 12 | – | – | 1 |
| 31 | Anders Buchardt Dennis Olsen Maxwell Root |
#46 Team Project 1 | – | – | 16 | NU | – | – | 0.5 |
| 32 | Rino Mastronardi Adrien De Leener Chalid al-Kubajsi |
#60 Iron Lynx | – | – | – | – | 15 | – | 0.5 |
| 33 | Axcil Jefferies | #46 Team Project 1 | WYC | – | – | – | – | – | 0 |
| #88 Dempsey-Proton Racing | – | – | – | – | – | NS | |||
| Nicki Thiim | #98 Aston Martin Racing | – | – | – | NU | – | – | ||
| Robby Foley | #46 Team Project 1 | – | – | – | NU | – | – | ||
| Poz. | Kierowca | Zespół | SPA |
POR |
MNZ |
LMS |
BHR |
BHR |
Punkty |
Mistrzostwo świata producentów GT
| Poz. | Producent | SPA |
POR |
MNZ |
LMS |
BHR |
BHR |
Punkty |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ferrari | 2 | 1 | 2 | 1 | 3 | 1 | 291 |
| 3 | 2 | 4 | 4 | 4 | 3 | |||
| 2 | Porsche | 1 | 3 | 1 | 2 | 1 | 2 | 277 |
| 4 | 4 | 3 | 3 | 2 | 4 |
LMP2
Trofeum endurance dla kierowców LMP2
| Poz. | Kierowca | Zespół | SPA |
POR |
MNZ |
LMS |
BHR |
BHR |
Punkty |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Robin Frijns Ferdinand von Habsburg Charles Milesi |
#31 Team WRT | 10 | 4 | 2 | 1 | 1 | 1 | 151 |
| 2 | Sean Gelael Tom Blomqvist Stoffel Vandoorne |
#28 Jota | 3 | 2 | 5 | 2 | 2 | 3 | 131 |
| 3 | Anthony Davidson António Félix da Costa Roberto González |
#38 Jota | 2 | 1 | NU | 4 | 3 | 2 | 123 |
| 4 | Philip Hanson | #22 United Autosports USA | 1 | 3 | 1 | 10 | 4 | 4 | 107 |
| 5 | Filipe Albuquerque | #22 United Autosports USA | 1 | – | 1 | 10 | 4 | 4 | 84 |
| Fabio Scherer | #22 United Autosports USA | 1 | WYC | 1 | 10 | 4 | 4 | ||
| 6 | Alex Brundle Jakub Śmiechowski |
#34 Inter Europol Competition | 5 | 5 | 4 | 3 | 9 | 5 | 84 |
| 7 | Renger van der Zande | #34 Inter Europol Competition | 5 | – | 4 | 3 | 9 | 5 | 69 |
| 8 | Frits van Eerd | #29 Racing Team Nederland | 4 | 10 | 3 | 6 | 5 | 6 | 67 |
| 9 | Giedo van der Garde Job van Uitert |
#29 Racing Team Nederland | 4 | 10 | WYC | 6 | 5 | 6 | 52 |
| 10 | Esteban Garcia Norman Nato |
#70 Realteam Racing | 6 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 50 |
| 11 | Ben Hanley Henrik Hedman Juan Pablo Montoya |
#21 DragonSpeed USA | 7 | 8 | 6 | 5 | 11 | 10 | 42.5 |
| 12 | Loïc Duval | #70 Realteam Racing | 6 | – | 7 | 7 | 7 | 7 | 41 |
| 13 | Sophia Flörsch | #1 Richard Mille Racing Team | 8 | 6 | 8 | NU | 6 | 9 | 31 |
| 14 | Beitske Visser | #1 Richard Mille Racing Team | 8 | 6 | – | NU | 6 | 9 | 27 |
| 15 | Dennis Andersen | #20 High Class Racing | 9 | 9 | 9 | 8 | 8 | 8 | 25 |
| 16 | Wayne Boyd Paul di Resta |
#22 United Autosports USA | – | 3 | – | – | – | – | 23 |
| 17 | Tatiana Calderón | #1 Richard Mille Racing Team | 8 | 6 | 8 | NU | – | 9 | 23 |
| 18 | Anders Fjordbach | #20 High Class Racing | 9 | 9 | 9 | – | 8 | 8 | 17 |
| 19 | Nyck de Vries Paul-Loup Chatin |
#29 Racing Team Nederland | – | – | 3 | – | – | – | 15 |
| 20 | Louis Delétraz | #34 Inter Europol Competition | – | 5 | – | – | – | – | 15 |
| 21 | Robert Kubica | #20 High Class Racing | – | – | – | – | 8 | 8 | 10 |
| 22 | Mathias Beche | #70 Realteam Racing | – | 7 | – | – | – | – | 9 |
| 23 | Gabriel Aubry | #1 Richard Mille Racing Team | – | – | – | – | 6 | – | 8 |
| 24 | Marco Sørensen Ricky Taylor |
#20 High Class Racing | – | – | – | 8 | – | – | 8 |
| 25 | Miro Konôpka | #44 ARC Bratislava | NU | 11 | 10 | 9 | 10 | 11 | 8 |
| 26 | Oliver Webb | #44 ARC Bratislava | – | 11 | 10 | 9 | 10 | – | 7 |
| 27 | Jan Magnussen | #20 High Class Racing | 9 | 9 | 9 | – | – | – | 7 |
| 28 | Matej Konôpka | #44 ARC Bratislava | – | – | 10 | 9 | – | – | 5 |
| 29 | Tom Jackson | #44 ARC Bratislava | NU | 11 | – | – | – | – | 1 |
| 30 | Kush Maini | #44 ARC Bratislava | – | – | – | – | 10 | – | 1 |
| 31 | Olli Caldwell Nelson Panciatici |
#44 ARC Bratislava | – | – | – | – | – | 11 | 1 |
| 32 | Darren Burke | #44 ARC Bratislava | NU | – | – | – | – | – | 0 |
| Poz. | Kierowca | Zespół | SPA |
POR |
MNZ |
LMS |
BHR |
BHR |
Punkty |
Trofeum endurance dla zespołów LMP2
| Poz. | Zespół | SPA |
POR |
MNZ |
LMS |
BHR |
BHR |
Punkty |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | #31 Team WRT | 10 | 4 | 2 | 1 | 1 | 1 | 151 |
| 2 | #28 Jota | 3 | 2 | 5 | 2 | 2 | 3 | 131 |
| 3 | #38 Jota | 2 | 1 | NU | 4 | 3 | 2 | 123 |
| 4 | #22 United Autosports USA | 1 | 3 | 1 | 10 | 4 | 4 | 107 |
| 5 | #34 Inter Europol Competition | 5 | 5 | 4 | 3 | 9 | 5 | 84 |
| 6 | #29 Racing Team Nederland | 4 | 10 | 3 | 6 | 5 | 6 | 67 |
| 7 | #70 Realteam Racing | 6 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 50 |
| 8 | #21 DragonSpeed USA | 7 | 8 | 6 | 5 | 11 | 10 | 42.5 |
| 9 | #1 Richard Mille Racing Team | 8 | 6 | 8 | NU | 6 | 9 | 31 |
| 10 | #20 High Class Racing | 9 | 9 | 9 | 8 | 8 | 8 | 25 |
| 11 | #44 ARC Bratislava | NU | 11 | 10 | 9 | 10 | 11 | 8 |
| Poz. | Zespół | SPA |
POR |
MNZ |
LMS |
BHR |
BHR |
Punkty |
Trofeum endurance dla kierowców LMP2 Pro-Am
| Poz. | Kierowca | Zespół | SPA |
POR |
MNZ |
LMS |
BHR |
BHR |
Punkty |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Frits van Eerd | #29 Racing Team Nederland | 1 | 4 | 1 | 2 | 1 | 1 | 167 |
| 2 | Esteban Garcia Norman Nato |
#70 Realteam Racing | 2 | 1 | 3 | 3 | 2 | 2 | 146 |
| 3 | Giedo van der Garde Job van Uitert |
#29 Racing Team Nederland | 1 | 4 | WYC | 2 | 1 | 1 | 142 |
| 4 | Henrik Hedman Juan Pablo Montoya Ben Hanley |
#21 DragonSpeed USA | 3 | 2 | 2 | 1 | 5 | 4 | 138 |
| 5 | Dennis Andersen | #20 High Class Racing | 4 | 3 | 4 | 4 | 3 | 3 | 109 |
| 6 | Loïc Duval | #70 Realteam Racing | 2 | – | 3 | 3 | 2 | 2 | 108 |
| 7 | Anders Fjordbach | #20 High Class Racing | 4 | 3 | 4 | – | 3 | 3 | 85 |
| 8 | Miroslav Konôpka | #44 ARC Bratislava | NU | 5 | 5 | 5 | 4 | 5 | 72 |
| 9 | Oliver Webb | #44 ARC Bratislava | – | 5 | 5 | 5 | 4 | – | 57 |
| 10 | Jan Magnussen | #20 High Class Racing | 4 | 3 | 4 | – | – | – | 47 |
| 11 | Mathias Beche | #70 Realteam Racing | – | 1 | – | – | – | – | 38 |
| 12 | Robert Kubica | #20 High Class Racing | – | – | – | – | 3 | 3 | 38 |
| 13 | Matej Konôpka | #44 ARC Bratislava | – | – | 5 | 5 | – | – | 30 |
| 14 | Nyck de Vries Paul-Loup Chatin |
#29 Racing Team Nederland | – | – | 1 | – | – | – | 25 |
| 15 | Marco Sørensen Ricky Taylor |
#20 High Class Racing | – | – | – | 4 | – | – | 24 |
| 16 | Tom Jackson | #44 ARC Bratislava | NU | 5 | – | – | – | – | 15 |
| 17 | Olli Caldwell Nelson Panciatici |
#44 ARC Bratislava | – | – | – | – | – | 5 | 15 |
| 18 | Kush Maini | #44 ARC Bratislava | – | – | – | – | 4 | – | 12 |
| 19 | Darren Burke | #44 ARC Bratislava | NU | – | – | – | – | – | 0 |
| Poz. | Kierowca | Zespół | SPA |
POR |
MNZ |
LMS |
BHR |
BHR |
Punkty |
Trofeum endurance dla zespołów LMP2 Pro-Am
| Poz. | Zespół | SPA |
POR |
MNZ |
LMS |
BHR |
BHR |
Punkty |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | #29 Racing Team Nederland | 1 | 4 | 1 | 2 | 1 | 1 | 167 |
| 2 | #70 Realteam Racing | 2 | 1 | 3 | 3 | 2 | 2 | 146 |
| 3 | #21 DragonSpeed USA | 3 | 2 | 2 | 1 | 5 | 4 | 138 |
| 4 | #20 High Class Racing | 4 | 3 | 4 | 4 | 3 | 3 | 109 |
| 5 | #44 ARC Bratislava | NU | 5 | 5 | 5 | 4 | 5 | 72 |
LMGTE Am
Trofeum endurance dla kierowców GTE Am
| Poz. | Kierowca | Zespół | SPA |
POR |
MNZ |
LMS |
BHR |
BHR |
Punkty |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Nicklas Nielsen François Perrodo Alessio Rovera |
#83 AF Corse | 1 | 10 | 1 | 1 | 5 | 1 | 150 |
| 2 | Felipe Fraga Ben Keating Dylan Pereira |
#33 TF Sport | 2 | 7 | 12 | 2 | 1 | NS | 90.5 |
| 3 | Matt Campbell Jaxon Evans Christian Ried |
#77 Dempsey-Proton Racing | NS | NS | 5 | 4 | 2 | 2 | 79 |
| 4 | Matteo Cairoli Riccardo Pera Egidio Perfetti |
#56 Team Project 1 | NW | 2 | 4 | NU | 3 | 3 | 78 |
| 5 | Antonio Fuoco Roberto Lacorte Giorgio Sernagiotto |
#47 Cetilar Racing | 3 | 1 | 10 | NU | 9 | 4 | 75 |
| 6 | Francesco Castellacci Giancarlo Fisichella Thomas Flohr |
#54 AF Corse | 4 | 3 | 7 | 7 | 7 | 6 | 71 |
| 7 | Claudio Schiavoni | #60 Iron Lynx | 9 | 5 | NU | 3 | – | 5 | 62 |
| 8 | Marcos Gomes Paul Dalla Lana |
#98 Aston Martin Racing | 6 | 4 | 2 | NU | 4 | 10 | 58 |
| Augusto Farfus | #98 Aston Martin Racing | 6 | 4 | 2 | – | 4 | 10 | ||
| 9 | Tomonobu Fujii Satoshi Hoshino Andrew Watson |
#777 D'station Racing | 7 | NS | 3 | 5 | 10 | 7 | 51 |
| 10 | Rahel Frey | #85 Iron Lynx | 8 | 6 | 8 | 6 | 8 | 8 | 46 |
| 11 | Matteo Cressoni Andrea Piccini |
#60 Iron Lynx | 9 | 5 | NU | – | 11 | 5 | 33.5 |
| 12 | Michelle Gatting | #85 Iron Lynx | – | 6 | 8 | 6 | – | – | 32 |
| 13 | Raffaele Giammaria Paolo Ruberti |
#60 Iron Lynx | – | – | – | 3 | – | – | 30 |
| 14 | Sarah Bovy | #85 Iron Lynx | – | – | 8 | 6 | 8 | 8 | 30 |
| 15 | Ben Barker Tom Gamble Michael Wainwright |
#86 GR Racing | NU | 8 | 8 | 9 | 6 | 9 | 23 |
| 16 | Marco Seefried | #88 Dempsey-Proton Racing | 5 | 9 | 6 | – | – | – | 21 |
| 17 | Andrew Haryanto Alessio Picariello |
#88 Dempsey-Proton Racing | 5 | – | 6 | – | – | – | 18 |
| 18 | Manuela Gostner | #85 Iron Lynx | 8 | 6 | – | – | – | – | 16 |
| 19 | Katherine Legge | #85 Iron Lynx | 8 | – | – | – | 8 | 8 | 14 |
| 20 | Julien Andlauer | #88 Dempsey-Proton Racing | – | 9 | – | 8 | 12 | NS | 12.5 |
| 21 | Dominique Bastien | #88 Dempsey-Proton Racing | – | 9 | – | 8 | – | – | 12 |
| 22 | Lance Arnold | #88 Dempsey-Proton Racing | – | – | – | 8 | – | – | 9 |
| 23 | Rino Mastronardi | #60 Iron Lynx | – | – | – | – | 11 | – | 1.5 |
| 24 | Anders Buchardt Dennis Olsen |
#46 Team Project 1 | WYC | – | 11 | NU | – | – | 0.5 |
| 25 | Chalid al-Kubajsi Adrien De Leener |
#88 Dempsey-Proton Racing | – | – | – | – | 12 | NS | 0.5 |
| Robby Foley | #46 Team Project 1 | – | – | – | NU | – | – | 0 | |
| Nicki Thiim | #98 Aston Martin Racing | – | – | – | NU | – | – | ||
| Axcil Jefferies | #46 Team Project 1 | WYC | – | – | – | – | – | ||
| #88 Dempsey-Proton Racing | – | – | – | – | – | NS | |||
| Poz. | Kierowca | Zespół | SPA |
POR |
MNZ |
LMS |
BHR |
BHR |
Punkty |
Trofeum endurance dla zespołów GTE Am
| Poz. | Zespół | SPA |
POR |
MNZ |
LMS |
BHR |
BHR |
Punkty |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | #83 AF Corse | 1 | 10 | 1 | 1 | 5 | 1 | 150 |
| 2 | #33 TF Sport | 2 | 7 | 12 | 2 | 1 | NS | 90.5 |
| 3 | #77 Dempsey-Proton Racing | NS | NS | 5 | 4 | 2 | 2 | 79 |
| 4 | #56 Team Project 1 | NW | 2 | 4 | NU | 3 | 3 | 78 |
| 5 | #47 Cetilar Racing | 3 | 1 | 10 | NU | 9 | 4 | 75 |
| 6 | #54 AF Corse | 4 | 3 | 7 | 7 | 7 | 6 | 71 |
| 7 | #60 Iron Lynx | 9 | 5 | NU | 3 | 11 | 5 | 63.5 |
| 8 | #98 Aston Martin Racing | 6 | 4 | 2 | NU | 4 | 10 | 58 |
| 9 | #777 D'station Racing | 7 | NS | 3 | 5 | 10 | 7 | 51 |
| 10 | #85 Iron Lynx | 8 | 6 | 8 | 6 | 8 | 8 | 46 |
| 11 | #88 Dempsey-Proton Racing | 5 | 9 | 6 | 8 | 12 | NS | 30.5 |
| 12 | #86 GR Racing | NU | 8 | 9 | 9 | 6 | 9 | 21 |
| 13 | #46 Team Project 1 | WYC | – | 11 | NU | – | – | 0.5 |
| Poz. | Zespół | SPA |
POR |
MNZ |
LMS |
BHR |
BHR |
Punkty |
Uwagi
- ↑ W związku z decyzją Sportowego Sądu Arbitrażowego rosyjscy kierowcy i zespoły nie mogą występować pod flagą Rosji w wydarzeniach sportowych rangi Mistrzostw Świata.
Przypisy
- ↑ Hypercar. [dostęp 2021-06-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-06-14)].
- ↑ James Attwood: Le Mans 2021: How new hypercar rules are shaking up the grid. 2020-03-20. [dostęp 2021-06-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-06-14)]. (ang.).
- 1 2 Gary Watkins: WEC shelves winter calendar format for 2021. 2020-04-03. [dostęp 2021-06-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-05-24)]. (ang.).
- ↑ Monza and Kyalami on 2020-2021 WEC calendar. 2019-12-12. [dostęp 2021-06-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-10-31)]. (ang.).
- ↑ John Dagys: Six-Round 2021 WEC Schedule Released. 2020-09-18. [dostęp 2021-06-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-10-30)]. (ang.).
- ↑ WEC - Provisional 2021 FIA WEC calendar revealed. 2020-09-18. [dostęp 2021-06-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-10-29)]. (ang.).
- 1 2 Rachel Cavers: Portimão to replace Sebring for 2021 FIA WEC season-opener. 2021-01-22. [dostęp 2021-06-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-05-09)]. (ang.).
- 1 2 Rachel Cavers: Portimão shifted to June; Spa-Francorchamps set to host FIA WEC season-opener. 2021-03-05. [dostęp 2021-06-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-05-05)]. (ang.).
- 1 2 Rachel Cavers: The 24 Hours of Le Mans postponed to 21–22 August 2021. 2021-03-04. [dostęp 2021-06-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-03-10)]. (ang.).
- 1 2 3 Rachel Cavers: FIA WEC Japanese round cancelled; Bahrain becomes double-header. 2021-07-07. [dostęp 2021-07-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-07-07)]. (ang.).
- ↑ Hypercar. [dostęp 2021-10-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-10-31)]. (ang.).
- ↑ Daniel Lloyd: Toyota Launches GR010 Hybrid; Technical Details Revealed. 2021-01-14. [dostęp 2021-06-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-01-22)]. (ang.).
- 1 2 3 4 5 6 Daniel Lloyd: Unchanged Driver Lineup for Toyota in 2021. 2021-01-14. [dostęp 2021-06-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-03-01)]. (ang.).
- 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Daniel Lloyd: 33-Car Entry List Revealed for 2021 Season. 2021-01-21. [dostęp 2021-06-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-02-14)]. (ang.).
- 1 2 Gary Watkins: Alpine confirms driver line-up for WEC LMP1 effort. 2021-01-26. [dostęp 2021-06-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-03-04)]. (ang.).
- 1 2 3 4 5 Graham Goodwin: Glickenhaus Racing Confirms 2021 WEC Drivers. 2021-01-29. [dostęp 2021-06-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-02-25)]. (ang.).
- 1 2 3 4 2021 FIA WORLD ENDURANCE CHAMPIONSHIP - TOTAL 6 HOURS OF SPA-FRANCORCHAMPS LIST OF DRIVERS, CARS, COMPETITORS ALLOWED TO TAKE PART IN FP. 2021-04-29. [dostęp 2021-07-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-07-19)]. (ang.).
- 1 2 3 4 2021 FIA WORLD ENDURANCE CHAMPIONSHIP - 8 HOURS OF PORTIMÃO FINAL ENTRY LIST. 2021-06-11. [dostęp 2021-07-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-07-19)]. (ang.).
- 1 2 3 4 2021 FIA WORLD ENDURANCE CHAMPIONSHIP - 6 HOURS OF MONZA FINAL ENTRY LIST - AMENDED. 2021-07-16. [dostęp 2021-07-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-07-19)]. (ang.).
- 1 2 3 4 24h Le Mans FINAL ENTRY LIST : 17.08.2021. 2021-08-17. [dostęp 2021-10-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-09-04)]. (ang.).
- 1 2 3 4 2021 FIA WORLD ENDURANCE CHAMPIONSHIP - 6 HOURS OF BAHRAIN ENTRY LIST. 2021-10-28. [dostęp 2021-10-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-10-31)]. (ang.).
- 1 2 3 4 2021-11-05: 2021 FIA WORLD ENDURANCE CHAMPIONSHIP - 8 HOURS OF BAHRAIN LIST OF DRIVERS, CARS, COMPETITORS ALLOWED TO QUALIFYING. [dostęp 2021-11-07].
- ↑ Stephen Kilbey: Goodyear Selected As WEC & ELMS LMP2 Tyre Supplier. 2019-12-13. [dostęp 2021-10-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-05-17)]. (ang.).
- ↑ GK428 (4.2-litre). [dostęp 2021-06-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-02-28)]. (ang.).
- ↑ Graham Goodwin: Sweeping Changes For LMP2 In 2021: Bigger Power Drop, More Weight, ‘LM’ bodywork. 2021-04-01. [dostęp 2021-06-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-04-01)]. (ang.).
- ↑ 2021 SPORTING REGULATIONS. [dostęp 2021-06-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-05-05)].
- 1 2 3 4 Daniel Lloyd: Richard Mille Racing Moves Up to WEC LMP2 Ranks. 2021-01-20. [dostęp 2021-06-14]. (ang.).
- ↑ Graham Goodwin: Bahrain Paddock Notes: Entry Changes & Friday Penalties (updated). 2021-10-29. [dostęp 2021-10-31]. (ang.).
- 1 2 3 4 Daniel Lloyd: Jan Magnussen Named in High Class’ All-Danish LMP2 Lineup. 2020-12-02. [dostęp 2021-06-14]. (ang.).
- ↑ Graham Goodwin: Robert Kubica Joins High Class Racing For WEC Bahrain Double-header. 2021-10-14. [dostęp 2021-10-31]. (ang.).
- 1 2 Alice Holloway: DragonSpeed Make WEC Return with Montoya. 2020-11-17. [dostęp 2021-06-14]. (ang.).
- ↑ Daniel Lloyd: Di Resta Replaces Albuquerque in United Lineup for Portimao. 2021-05-02. [dostęp 2021-06-14]. (ang.).
- ↑ Daniel Lloyd: Scherer Tests Positive for COVID-19; Boyd into United Crew. 2021-06-11. [dostęp 2021-06-14]. (ang.).
- ↑ Keith Collantine: Mazepin and other Russian drivers forbidden from racing under country’s flag. 2021-02-05. [dostęp 2021-10-31]. (ang.).
- 1 2 3 4 Graham Goodwin: JOTA Re-Signs Gonzalez, Davidson & Da Costa For 2021 FIA WEC Campaign. 2021-01-14. [dostęp 2021-06-14]. (ang.).
- 1 2 3 4 Daniel Lloyd: JOTA Announces First LMP2 Lineup with Two FE Drivers. 2021-01-07. [dostęp 2021-06-14]. (ang.).
- 1 2 3 4 Daniel Lloyd: Nederland Confirms WEC Continuation, Rolex 24 Entry. 2020-12-10. [dostęp 2021-06-14]. (ang.).
- ↑ Graham Goodwin: Paul Loup Chatin Replaces Giedo Van Der Garde For Monza. 2021-07-15. [dostęp 2021-07-15]. (ang.).
- ↑ Daniel Lloyd: De Vries to Sub for Racing Team Nederland’s Van Uitert at Monza. 2021-07-12. [dostęp 2021-07-15]. (ang.).
- ↑ Graham Goodwin: WRT Set To Confirm LMP2 Entry For 2021 FIA WEC. 2021-01-18. [dostęp 2021-06-14]. (ang.).
- 1 2 3 Daniel Lloyd: Habsburg, Milesi Complete WRT’s LMP2 Lineup. 2021-02-26. [dostęp 2021-06-14]. (ang.).
- 1 2 3 4 Daniel Lloyd: Inter Europol Finalizes Lineup; Castroneves in for Sebring. 2021-01-05. [dostęp 2021-06-14]. (ang.).
- ↑ Daniel Lloyd: Deletraz to Sub for Van der Zande at Portimao, Fuji. 2021-05-01. [dostęp 2021-06-14]. (ang.).
- 1 2 Daniel Lloyd: ARC Bratislava Switches to ORECA LMP2 Chassis from Ligier. 2021-07-02. [dostęp 2021-07-15]. (ang.).
- ↑ Graham Goodwin: Entry List Changes For 6 Hours of Bahrain. 2021-10-15. [dostęp 2021-10-31]. (ang.).
- 1 2 3 4 Daniel Lloyd: Realteam Recruits Duval, Nato for Step Up to LMP2. 2021-01-18. [dostęp 2021-06-14]. (ang.).
- 1 2 3 4 Daniel Lloyd: Keating Switches to Aston Martin for GTE-Am Program. 2021-01-19. [dostęp 2021-06-14]. (ang.).
- 1 2 3 Daniel Lloyd: D’station to Make GTE-Am Debut with TF Sport. 2021-01-19. [dostęp 2021-06-14]. (ang.).
- ↑ Daniel Lloyd: Watson Completes D’station Aston Martin Lineup. 2021-03-08. [dostęp 2021-06-14]. (ang.).
- 1 2 Daniel Lloyd: Root Joins Team Project 1’s Monza Lineup. 2021-07-12. [dostęp 2021-07-15]. (ang.).
- 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Graham Goodwin: 2021 FIA WEC Am Entry Set To Welcome Five Ferrari Entries. 2021-01-19. [dostęp 2021-06-14]. (ang.).
- ↑ Daniel Lloyd: Gamble Completes GR Racing’s Porsche GTE-Am Lineup. 2021-03-19. [dostęp 2021-06-14]. (ang.).
- 1 2 3 Daniel Lloyd: Farfus, Gomes Join Dalla Lana’s Aston Martin GTE-Am Entry. 2021-04-09. [dostęp 2021-06-14]. (ang.).
Linki zewnętrzne
- Oficjalna strona World Endurance Championship. [dostęp 2021-06-14]. (ang.).
- Oficjalne dokumenty dyrekcji wyścigów. [dostęp 2022-11-18]. (ang.).