| 10 runda RSMŚ 2014 | |
| Państwo | |
|---|---|
| Baza | |
| Od | |
| Do | |
| Dł. całkowita |
946.54 km |
| Dł. odcinków |
319.58 km (20 OS) |
| Nawierzchnia |
Szuter |
| Meta | |
| Zgł. załóg |
30 |
| Sklas. załóg |
23 |
| Zwycięzca | |
Rajd Australii 2014 (23rd Coates Hire Rally Australia) – 23 Rajd Australii rozgrywany w Australii od 11 do 14 września 2014 roku. Był dziewiątą rundą Rajdowych Mistrzostw Świata w roku 2014. Rajd był rozgrywany na nawierzchni szutrowej. Jego bazą było miasto Coffs Harbour.
Lista uczestników
| Nr | Klasa | Kierowca | Pilot | Zespół | Samochód |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | WRC | Sébastien Ogier | Julien Ingrassia | Volkswagen Motorsport | Volkswagen Polo R WRC |
| 2 | WRC | Jari-Matti Latvala | Miikka Anttila | Volkswagen Motorsport | Volkswagen Polo R WRC |
| 3 | WRC | Kris Meeke | Paul Nagle | Citroën Total Abu Dhabi WRT | Citroën DS3 WRC |
| 4 | WRC | Mads Østberg | Jonas Andersson | Citroën Total Abu Dhabi WRT | Citroën DS3 WRC |
| 5 | WRC | Mikko Hirvonen | Jarmo Lehtinen | M-Sport World Rally Team | Ford Fiesta RS WRC |
| 6 | WRC | Elfyn Evans | Daniel Barritt | M-Sport World Rally Team | Ford Fiesta RS WRC |
| 7 | WRC | Thierry Neuville | Nicolas Gilsoul | Hyundai World Rally Team | Hyundai i20 WRC |
| 8 | WRC | Chris Atkinson | Stéphane Prévot | Hyundai World Rally Team | Hyundai i20 WRC |
| 9 | WRC | Andreas Mikkelsen | Ola Floene | Volkswagen Motorsport II | Volkswagen Polo R WRC |
| 10 | WRC | Robert Kubica | Maciej Szczepaniak | RK Robert Kubica | Ford Fiesta RS WRC |
| 20 | WRC | Hayden Paddon | John Kennard | Hyundai Motorsport N | Hyundai i20 WRC |
| 31 | WRC-2 | Yazeed al Rajhi | Michael Orr | Yazeed Racing | Ford Fiesta RRC |
| 32 | WRC-2 | Yuriy Protasov | Pavlo Cherepin | Yuriy Protasov | Ford Fiesta RRC |
| 33 | WRC-2 | Massimiliano Rendina | Mario Pizzuti | www.Rallyproject.com | Mitsubishi Lancer EVO X |
| 34 | WRC-2 | Ott Tänak | Raigo Mõlder | Drive Dmack | Ford Fiesta R5 |
| 35 | WRC-2 | Jari Ketomaa | Kaj Lindström | Drive DMACK | Ford Fiesta R5 |
| 36 | WRC-2 | Nasser Al-Attiyah | Giovanni Bernacchini | Nasser Al-Attiyah | Ford Fiesta RRC |
| 37 | WRC-2 | Lorenzo Bertelli | Mitia Dotta | FWRT s.r.l. | Ford Fiesta RRC |
| 38 | WRC-2 | Jourdan Serderidis | Frederic Micolette | Jourdan Serderidis | Ford Fiesta R5 |
| 45 | WRC-2 | Subhan Aksa | Nicola Arena | Bosowa Rally Team | Ford Fiesta RRC |
Zwycięzcy odcinków specjalnych
| Dzień | Numer odcinka |
Nazwa odcinka | Długość | Zwycięzca odcinka | Nr Sam. | Samochód | Czas | Śr. pr. | Lider rajdu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12 września | OS1 | Hydes Creek I | 10.73 km | Sébastien Ogier Julien Ingrassia |
1 | Volkswagen Polo R WRC | 6:26.6 | 99.9 km/h | Sébastien Ogier Julien Ingrassia |
| OS2 | Bellingen I | 10.72 km | Kris Meeke Paul Nagle |
3 | Citroën DS3 WRC | 6:26.2 | 99.9 km/h | ||
| OS3 | Newry I | 24.91 km | Kris Meeke Paul Nagle |
3 | Citroën DS3 WRC | 14:46.1 | 101.2 km/h | Kris Meeke Paul Nagle | |
| OS4 | Hydes Creek II | 10.73 km | Kris Meeke Paul Nagle |
3 | Citroën DS3 WRC | 6:19.9 | 101.7 km/h | ||
| OS5 | Bellingen II | 10.72 km | Jari-Matti Latvala Miikka Anttila |
2 | Volkswagen Polo R WRC | 6:15.9 | 102.7 km/h | ||
| OS6 | Newry II | 24.91 km | Jari-Matti Latvala Miikka Anttila |
2 | Volkswagen Polo R WRC | 14:22.7 | 103.9 km/h | ||
| OS7 | SSS I | 1.56 km | Sébastien Ogier Julien Ingrassia |
1 | Volkswagen Polo R WRC | 1:37.2 | 57.8 km/h | Jari-Matti Latvala Miikka Anttila | |
| OS8 | SSS II | 1.56 km | Sébastien Ogier Julien Ingrassia |
1 | Volkswagen Polo R WRC | 1:35.6 | 58.7 km/h | Sébastien Ogier Julien Ingrassia | |
| 13 września | OS9 | Nambucca I | 48.92 km | Jari-Matti Latvala Miikka Anttila |
2 | Volkswagen Polo R WRC | 27:01.6 | 108.6 km/h | Jari-Matti Latvala Miikka Anttila |
| OS10 | Valla I | 8.96 km | Jari-Matti Latvala Miikka Anttila |
2 | Volkswagen Polo R WRC | 4:23.7 | 122.3 km/h | ||
| OS11 | Nambucca II | 48.92 km | Sébastien Ogier Julien Ingrassia |
1 | Volkswagen Polo R WRC | 26:39.4 | 110.1 km/h | Sébastien Ogier Julien Ingrassia | |
| OS12 | Valla II | 8.96 km | Sébastien Ogier Julien Ingrassia |
1 | Volkswagen Polo R WRC | 4:19.8 | 124.2 km/h | ||
| OS13 | SSS III | 1.56 km | Sébastien Ogier Julien Ingrassia |
1 | Volkswagen Polo R WRC | 1:40.8 | 55.7 km/h | ||
| OS14 | SSS IV | 1.56 km | Sébastien Ogier Julien Ingrassia |
1 | Volkswagen Polo R WRC | 1:39.7 | 56.3 km/h | ||
| 14 września | OS15 | Shipmans I | 30.20 km | Jari-Matti Latvala Miikka Anttila |
2 | Volkswagen Polo R WRC | 12:46.9 | 116.0 km/h | |
| OS16 | Bucca I | 10.86 km | Sébastien Ogier Julien Ingrassia |
1 | Volkswagen Polo R WRC | 6:38.2 | 98.2 km/h | ||
| OS17 | Wedding Bells I | 9.23 km | Kris Meeke Paul Nagle |
3 | Citroën DS3 WRC | 5:26.0 | 101.9 km/h | ||
| OS18 | Shipmans II | 30.20 km | Sébastien Ogier Julien Ingrassia |
1 | Volkswagen Polo R WRC | 12:32.7 | 118.2 km/h | ||
| OS19 | Bucca II | 10.86 km | Jari-Matti Latvala Miikka Anttila |
2 | Volkswagen Polo R WRC | 6:29.4 | 100.4 km/h | ||
| OS20 | Wedding Bells II | 9.23 km | Jari-Matti Latvala Miikka Anttila |
2 | Volkswagen Polo R WRC | 5:20.7 | 103.6 km/h |
Power Stage - OS20
| Miejsce | Kierowca | Pilot | Czas | Strata | Punkty |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Jari-Matti Latvala | Miikka Anttila | 5:20.7 | - | 3 |
| 2 | Sébastien Ogier | Julien Ingrassia | 5:21.9 | +1.2 | 2 |
| 3 | Kris Meeke | Paul Nagle | 5:24.5 | +3.8 | 1 |
Wyniki końcowe rajdu
| Miejsce | Kierowca | Pilot | Samochód | Czas | Strata | Klasa | Punkty |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Klasyfikacja generalna | |||||||
| 1 | Sébastien Ogier | Julien Ingrassia | Volkswagen Polo R WRC | 2:53:18.0 | 0.0 | WRC | 27 |
| 2 | Jari-Matti Latvala | Miikka Anttila | Volkswagen Polo R WRC | 2:53:24.8 | +6.8 | WRC | 21 |
| 3 | Andreas Mikkelsen | Mikko Markkula | Volkswagen Polo R WRC | 2:54:36.0 | +1:18.0 | WRC | 15 |
| 4 | Kris Meeke | Paul Nagle | Citroën DS3 WRC | 2:55:02.0 | +1:44.0 | WRC | 13 |
| 5 | Mikko Hirvonen | Jarmo Lehtinen | Ford Fiesta RS WRC | 2:55:11.6 | +1:53.6 | WRC | 10 |
| 6 | Hayden Paddon | John Kennard | Hyundai i20 WRC | 2:56:14.2 | +2:56.2 | WRC | 8 |
| 7 | Thierry Neuville | Nicolas Gilsoul | Hyundai i20 WRC | 2:57:46.2 | +4:28.2 | WRC | 6 |
| 8 | Elfyn Evans | Daniel Barritt | Ford Fiesta RS WRC | 2:58:28.0 | +5:10.0 | WRC | 4 |
| 9 | Robert Kubica | Maciej Szczepaniak | Ford Fiesta RS WRC | 2:59:57.8 | +6:39.8 | WRC | 2 |
| 10 | Chris Atkinson | Stéphane Prévot | Hyundai i20 WRC | 3:02:47.4 | +9:29.4 | WRC | 1 |
| WRC-2 | |||||||
| 1 (11.) | Nasser Al-Attiyah | Giovanni Bernacchini | Ford Fiesta RRC | 3:05:11.1 | 0.0 | WRC-2 | 25 |
| 2 (12.) | Jari Ketomaa | Kaj Lindström | Ford Fiesta R5 | 3:07:01.5 | +1:50.4 | WRC-2 | 18 |
| 3 (13.) | Jurij Protasow | Paweł Czerepyn | Ford Fiesta RRC | 3:07:48.1 | +2:37.0 | WRC-2 | 15 |
| 4 (14.) | Lorenzo Bertelli | Mitia Dotta | Ford Fiesta RRC | 3:08:14.1 | +3:03.0 | WRC-2 | 12 |
| 5 (15.) | Subhan Aksa | Nicola Arena | Ford Fiesta RRC | 3:11:51.3 | +6:40.2 | WRC-2 | 10 |
| 6 (23.) | Massimiliano Rendina | Mario Pizzuti | Mitsubishi Lancer EVO X | 4:16:05.9 | +1:10:54.8 | WRC-2 | 8 |
- ↑ Oznaczenie WRC w klasie informuje, iż tylko ci kierowcy zdobywali punkty dla swoich zespołów liczonych w klasyfikacji producentów na koniec sezonu.
Klasyfikacja generalna po 10 rundach
Punkty otrzymuje 10 pierwszych zawodników, którzy ukończą wyścig według klucza:
| Miejsce | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Punkty | 25 | 18 | 15 | 12 | 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 1 |
Przyznawane są także punkty za odcinek specjalny zwany Power Stage: za zwycięstwo 3, drugie miejsce 2 i trzecie 1 punkt.
|
|
Przypisy
- 1 2 eWRC-results.com - rally database [online], www.ewrc-results.com [dostęp 2017-11-20].
- 1 2 eWRC-results.com - rally database [online], www.ewrc-results.com [dostęp 2017-11-20].
- ↑ eWRC-results.com - rally database [online], www.ewrc-results.com [dostęp 2017-11-20].
- ↑ eWRC-results.com - rally database [online], www.ewrc-results.com [dostęp 2017-11-20].
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.