| Data urodzenia | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Klub |
KSG Klagenfurt | ||||||||||||
| Debiut w PŚ |
29 stycznia 2022 w Willingen (24. miejsce) | ||||||||||||
| Pierwsze punkty w PŚ |
29 stycznia 2022 w Willingen (24. miejsce) | ||||||||||||
| Rekord życiowy |
233,5 m na Kulm w Bad Mitterndorf (26 stycznia 2023) | ||||||||||||
| Dorobek medalowy | |||||||||||||
| |||||||||||||
| Inne nagrody | |||||||||||||
| |||||||||||||
Markus Rupitsch (ur. 8 listopada 1997) – austriacki skoczek narciarski, reprezentant KSG Klagenfurt. Drużynowy brązowy medalista mistrzostw świata juniorów z 2017.
Przebieg kariery
Medalista OPA Games. 22 stycznia 2012 ustanowił rekord skoczni Natursprunganlage (K-75) w Achomitz (80,5 metra).
W lipcu 2013 w Villach po raz pierwszy wystąpił w oficjalnych zawodach międzynarodowych rozgrywanych pod egidą FIS, plasując się w konkursach FIS Cupu na 51. i 33. miejscu. W lutym 2014 w Râșnovie po raz pierwszy punktował w tym cyklu, dwukrotnie zajmując lokaty w czołowej dziesiątce – w pierwszym konkursie stanął na najniższym stopniu podium, a w drugim zajął 7. pozycję. W lutym 2015 w Kranju dwukrotnie zajął 3. lokatę w zawodach Alpen Cupu, po raz pierwszy stając na podium tego cyklu. W marcu 2015 w Seefeld zadebiutował w Pucharze Kontynentalnym – w pierwszym konkursie był 31., a dzień później zdobył pierwszy punkt, plasując się na 30. pozycji.
Sezon 2016/2017 Alpen Cup ukończył na 3. lokacie w klasyfikacji generalnej. 5 stycznia 2017 po raz pierwszy przystąpił do rywalizacji w zawodach najwyższej rangi, odpadając w kwalifikacjach do konkursu Pucharu Świata w Bischofshofen. W lutym 2017 podczas Mistrzostwa Świata Juniorów 2017 w Park City został brązowym medalistą w konkursie drużynowym. Wystartował także w rywalizacji indywidualnej, gdzie zajął 10. miejsce oraz zmaganiach drużyn mieszanych, gdzie uplasował się na 6. lokacie.
16 września 2017 w Kanderstegu odniósł pierwsze zwycięstwo w zawodach FIS Cupu, sukces ten powtarzając 5 dni później w Râșnovie. 23 września 2017 w Râșnovie po raz pierwszy uplasował się w czołowej dziesiątce Letniego Pucharu Kontynentalnego (był 10.). 1 października 2017 zadebiutował w Letnim Grand Prix – w zawodach w Hinzenbach zajął 36. miejsce. W sezonie 2017/2018 FIS Cupu w sumie 9 razy zajmował lokaty w czołowej dziesiątce (w tym 4 razy stając na podium) i ostatecznie uplasował się na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej.
W sezonie 2018/2019 startował głównie w FIS Cupie, raz stając na podium zawodów tej rangi – 15 lipca 2018 w Szczyrku był drugi. 23 września 2018 w Râșnovie zdobył pierwsze w karierze punkty zawodów najwyższej rangi, zajmując 29. lokatę w zawodach Letniego Grand Prix. W sezonie 2019/2020 FIS Cupu wygrał dwa konkursy, rozgrywane w sierpniu 2019 w Râșnovie.
W sezonie 2021/2022 FIS Cupu dwukrotnie stawał na podium. 22 stycznia 2022 po raz pierwszy ukończył zawody zimowej edycji Pucharu Kontynentalnego w najlepszej dziesiątce, zajmując 8. pozycję w Innsbrucku. 29 stycznia w Willingen w swoim debiucie w konkursie głównym Pucharu Świata zajął 24. miejsce, zdobywając tym samym punkty cyklu.
W sezonie 2022/2023 w Pucharze Kontynentalnym najwyżej klasyfikowany był na 5. lokacie, w styczniu 2023 w Eisenerz. Raz zdobył punkty Pucharu Świata, zajmując 24. miejsce w lutowych zawodach w Râșnovie. Zawody FIS Cupu 2022/2023 trzykrotnie kończył na podium.
28 lutego 2024 ogłosił zakończenie kariery sportowej.
Mistrzostwa świata juniorów
Indywidualnie
| 2017 Park City | – | 10. miejsce |
Drużynowo
| 2017 Park City | – | brązowy medal, 6. miejsce (drużyna mieszana) |
Starty M. Rupitscha na mistrzostwach świata juniorów – szczegółowo
| Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Konkurs | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Strata | Zwycięzca |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10. | 1 lutego | 2017 | Park City | Utah Olympic Park | K-90 | HS-100 | indywid. | 91,0 m | 90,0 m | 244,4 pkt | 18,8 pkt | Viktor Polášek |
| 3. | 3 lutego | 2017 | Park City | Utah Olympic Park | K-90 | HS-100 | druż. | 88,0 m | 90,0 m | 870,8 pkt (235,6 pkt) | 61,5 pkt | Słowenia |
| 6. | 5 lutego | 2017 | Park City | Utah Olympic Park | K-90 | HS-100 | druż. miesz. | 91,5 m | 93,0 m | 832,8 pkt (240,3 pkt) | 92,5 pkt | Słowenia |
Puchar Świata
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2021/2022 | 69. |
| 2022/2023 | 73. |
Miejsca w poszczególnych konkursach indywidualnych Pucharu Świata
| Źródło | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sezon 2016/2017 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | q | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 0 | |||||||||||||||||||||||
| Sezon 2017/2018 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | q | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 0 | |||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2021/2022 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 24 | 42 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 7 | |||||||||||||||||||||
| Sezon 2022/2023 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | q | - | - | - | - | - | 24 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 7 | |||||||||||||||||
| Legenda | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30
dq – dyskwalifikacja q – dyskwalifikacja w kwalifikacjach q – zawodnik nie zakwalifikował się - – zawodnik nie wystartował | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Letnie Grand Prix
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2018 | 79. |
| 2022 | 66. |
| 2023 | 47. |
Miejsca w poszczególnych konkursach indywidualnych LGP
| Źródło | ||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | 34 | - | 0 | |||||||||||||||||
| 2018 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | dq | 29 | 48 | 2 | |||||||||||||||||
| 2022 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | 22 | - | 9 | ||||||||||||||||||||
| 2023 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | - | 33 | 27 | 13 | 15 | - | - | - | 40 | |||||||||||||||||
| Legenda | ||||||||||||||||||||||||||
| 1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 dq – dyskwalifikacja | ||||||||||||||||||||||||||
Puchar Kontynentalny
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2014/2015 | 140. |
| 2017/2018 | 86. |
| 2021/2022 | 46. |
| 2022/2023 | 49. |
Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Kontynentalnego
| Źródło | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sezon 2014/2015 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 31 | 30 | - | - | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2016/2017 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 38 | 38 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2017/2018 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 26 | 31 | 34 | 25 | - | - | - | - | 26 | 26 | - | - | - | - | - | - | 29 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 23 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2021/2022 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 8 | 10 | - | - | - | 16 | 9 | 19 | 29 | - | - | - | - | - | - | - | 116 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2022/2023 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 5 | 7 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 81 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Legenda | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30
dq – dyskwalifikacja - – zawodnik nie wystartował | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Letni Puchar Kontynentalny
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2015 | 80. |
| 2017 | 53. |
| 2019 | 65. |
| 2021 | 54. |
Miejsca w poszczególnych konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego
| Źródło | ||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2015 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | - | 25 | 20 | - | - | - | - | 17 | ||||||||||||
| 2017 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | - | - | 10 | 13 | - | - | 46 | |||||||||||||
| 2019 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | - | - | 9 | 37 | 26 | 22 | 46 | 38 | - | - | 43 | ||||||||||
| 2021 | ||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||
| 18 | 12 | 23 | 43 | - | - | - | - | - | - | - | - | 43 | ||||||||||||||
| Legenda | ||||||||||||||||||||||||||
| 1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30
dq – dyskwalifikacja - − zawodnik nie wystartował | ||||||||||||||||||||||||||
FIS Cup
Miejsca w klasyfikacji generalnej
| Sezon | Miejsce |
|---|---|
| 2013/2014 | 67. |
| 2015/2016 | 186. |
| 2016/2017 | 186. |
| 2017/2018 | 3. |
| 2018/2019 | 8. |
| 2019/2020 | 13. |
| 2020/2021 | 40. |
| 2021/2022 | 6. |
| 2022/2023 | 5. |
| 2023/2024 | 5. |
Zwycięstwa w konkursach indywidualnych FIS Cupu chronologicznie
| Lp. | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 16 września | 2017 | Kandersteg | Lötschberg-Schanze | K-95 | HS-106 | 108,0 m | 101,0 m | 262,5 pkt |
| 2. | 21 września | 2017 | Râșnov | Trambulina Valea Cărbunării | K-90 | HS-97 | 91,5 m | 96,0 m | 236,8 pkt |
| 3. | 24 sierpnia | 2019 | Râșnov | Trambulina Valea Cărbunării | K-90 | HS-97 | 96,5 m | 95,5 m | 239,7 pkt |
| 4. | 25 sierpnia | 2019 | Râșnov | Trambulina Valea Cărbunării | K-90 | HS-97 | 90,0 m | 92,0 m | 241,8 pkt |
Miejsca na podium w konkursach indywidualnych FIS Cupu chronologicznie
| Lp. | Dzień | Rok | Miejscowość | Skocznia | Punkt K | HS | Skok 1 | Skok 2 | Nota | Lok. | Strata | Zwycięzca |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | 23 lutego | 2014 | Râșnov | Trambulina Valea Cărbunării | K-90 | HS-100 | 93,5 m | 92,5 m | 240,0 pkt | 3. | 11,0 pkt | Maximilian Steiner |
| 2. | 16 września | 2017 | Kandersteg | Lötschberg-Schanze | K-95 | HS-106 | 108,0 m | 101,0 m | 262,5 pkt | 1. | – | |
| 3. | 21 września | 2017 | Râșnov | Trambulina Valea Cărbunării | K-90 | HS-97 | 91,5 m | 96,0 m | 236,8 pkt | 1. | – | |
| 4. | 13 stycznia | 2018 | Zakopane | Wielka Krokiew | K-125 | HS-140 | 129,5 m | 138,5 m | 261,9 pkt | 3. | 17,2 pkt | Maximilian Steiner |
| 5. | 11 lutego | 2018 | Rastbüchl | Baptist-Kitzlinger-Schanze | K-74 | HS-78 | 78,5 m | 76,5 m | 241,9 pkt | 2. | 0,6 pkt | Tomasz Pilch |
| 6. | 15 lipca | 2018 | Szczyrk | Skalite | K-95 | HS-106 | 102,5 m | 99,5 m | 252,5 pkt | 2. | 0,5 pkt | Justin Nietzel |
| 7. | 24 sierpnia | 2019 | Râșnov | Trambulina Valea Cărbunării | K-90 | HS-97 | 96,5 m | 95,5 m | 239,7 pkt | 1. | – | |
| 8. | 25 sierpnia | 2019 | Râșnov | Trambulina Valea Cărbunării | K-90 | HS-97 | 90,0 m | 92,0 m | 241,8 pkt | 1. | – | |
| 9. | 18 grudnia | 2021 | Notodden | Tveitanbakken | K-90 | HS-98 | 96,5 m | 94,5 m | 265,1 pkt | 2. | 3,4 pkt | Clemens Aigner |
| 10. | 27 lutego | 2022 | Oberhof | Kanzlersgrund | K-90 | HS-100 | 95,0 m | 96,0 m | 244,1 pkt | 3. | 8,3 pkt | Mika Schwann |
| 11. | 11 września | 2022 | Villach | Villacher Alpenarena | K-90 | HS-98 | 94,0 m | 95,0 m | 240,8 pkt | 3. | 0,4 pkt | Francesco Cecon |
| 12. | 5 marca | 2023 | Oberhof | Rennsteigschanze | K-90 | HS-100 | 103,0 m | 97,0 m | 251,1 pkt | 2. | 1,2 pkt | Timon-Pascal Kahofer |
| 13. | 10 marca | 2023 | Zakopane | Wielka Krokiew | K-125 | HS-140 | 126,0 m | – | 119,4 pkt | 3. | 3,9 pkt | Martin Hamann |
| 14. | 6 stycznia | 2024 | Falun | Lugnet | K-90 | HS-100 | 95,5 m | 96,0 m | 255,3 pkt | 3. | 13,8 pkt | Ulrich Wohlgenannt |
| 15. | 7 stycznia | 2024 | Falun | Lugnet | K-90 | HS-100 | 97,5 m | 97,0 m | 256,8 pkt | 3. | 1,7 pkt | Ulrich Wohlgenannt |
| 16. | 4 lutego | 2024 | Szczyrk | Skalite | K-95 | HS-104 | 100,0 m | 99,5 m | 271,1 pkt | 2. | 5,8 pkt | Hannes Landerer |
Miejsca w poszczególnych konkursach FIS Cupu
| Źródło | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sezon 2013/2014 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 51 | 33 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 7 | 3 | - | - | 96 | ||||||||||||||||||
| Sezon 2014/2015 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 67 | 61 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 0 | ||||||||||||||||
| Sezon 2015/2016 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 32 | 25 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 6 | ||||||||||||||||||
| Sezon 2016/2017 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 34 | 30 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 1 | ||||||||||||||||||||||
| Sezon 2017/2018 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | 1 | 4 | 1 | 10 | 22 | 41 | - | - | 3 | 11 | 9 | 7 | 8 | 2 | 14 | 15 | - | 580 | |||||||||||||||||||||
| Sezon 2018/2019 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 16 | 15 | 30 | 2 | 8 | 10 | 10 | 17 | - | - | 17 | 20 | 9 | 27 | 37 | 29 | 7 | dq | 306 | ||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2019/2020 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 13 | 16 | - | - | 17 | 32 | - | - | 1 | 1 | 14 | 16 | 25 | 25 | 30 | 49 | - | - | - | - | 32 | 38 | 295 | ||||||||||||||||||||
| Sezon 2020/2021 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | - | - | 19 | 16 | 35 | 45 | 11 | 11 | - | - | 75 | ||||||||||||||||||||||||||||
| Sezon 2021/2022 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 4 | 5 | 9 | 5 | - | - | - | - | - | - | - | - | 15 | 9 | 12 | 4 | 5 | 2 | - | - | - | 5 | 3 | 516 | |||||||||||||||||||
| Sezon 2022/2023 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| - | - | - | - | 6 | 19 | 13 | 9 | 4 | 3 | - | - | 7 | 4 | - | - | 9 | 2 | 31 | 3 | 466 | ||||||||||||||||||||||
| Sezon 2023/2024 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 16 | 22 | 8 | 7 | 13 | 15 | - | - | - | - | 7 | 8 | 3 | 3 | 5 | 2 | - | - | - | - | 441 | ||||||||||||||||||||||
| Legenda | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30
dq – dyskwalifikacja - − zawodnik nie wystartował | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Przypisy
- ↑ Adam Bucholz: PŚ w Bad Mitterndorf: 64 zawodników na starcie kwalifikacji. skijumping.pl. [dostęp 2023-01-26].
- 1 2 3 4 5 6 7 Adam Kwieciński: RUPITSCH Markus 1997.11.08 AUT. wyniki-skoki.hostingasp.pl. [dostęp 2024-03-08].
- ↑ Achomitz – Zahomc. skisprungschanzen.com. [dostęp 2012-04-22]. (pol. • niem. • ang.).
- ↑ RUPITSCH Markus - Athlete Information; Season 2014. fis-ski.com. [dostęp 2023-11-04]. (ang.).
- ↑ RUPITSCH Markus - Athlete Information; Season 2015. fis-ski.com. [dostęp 2023-11-04]. (ang.).
- ↑ RUPITSCH Markus - Athlete Information; Season 2017. fis-ski.com. [dostęp 2023-11-04]. (ang.).
- ↑ RUPITSCH Markus - Athlete Information; Season 2018. fis-ski.com. [dostęp 2023-11-04]. (ang.).
- 1 2 RUPITSCH Markus - Athlete Information; FIS Cup Standings. fis-ski.com. [dostęp 2023-04-05]. (ang.).
- ↑ RUPITSCH Markus - Athlete Information; Season 2019. fis-ski.com. [dostęp 2023-11-04]. (ang.).
- ↑ RUPITSCH Markus - Athlete Information; Season 2020. fis-ski.com. [dostęp 2023-11-04]. (ang.).
- ↑ RUPITSCH Markus - Athlete Information; Season 2022. fis-ski.com. [dostęp 2023-11-04]. (ang.).
- ↑ RUPITSCH Markus - Athlete Information; Season 2023. fis-ski.com. [dostęp 2023-11-04]. (ang.).
- ↑ Wojciech Skucha: Markus Rupitsch rozstaje się ze skokami. skijumping.pl, 2024-02-28. [dostęp 2024-02-28].
- ↑ RUPITSCH Markus - Athlete Information; World Cup Standings. fis-ski.com. [dostęp 2023-04-05]. (ang.).
- ↑ RUPITSCH Markus - Athlete Information; Grand Prix Standings. fis-ski.com. [dostęp 2023-10-08]. (ang.).
- 1 2 RUPITSCH Markus - Athlete Information; Continental Cup Standings. fis-ski.com. [dostęp 2023-04-05]. (ang.).
Uwagi
- 1 2 Skład zespołu: Markus Rupitsch, Mika Schwann, Clemens Leitner i Janni Reisenauer
- 1 2 Skład zespołu: Claudia Purker, Markus Rupitsch, Sophie Mair i Janni Reisenauer
- ↑ Ex aequo z Iulianem Pîteą
- ↑ Seria konkursowa została odwołana.
- ↑ Ex aequo z Adrianem Tittelem
Bibliografia
- RUPITSCH Markus - Athlete Information. fis-ski.com. [dostęp 2024-03-08]. (ang.).
- Adam Kwieciński: RUPITSCH Markus 1997.11.08 AUT. wyniki-skoki.hostingasp.pl. [dostęp 2024-03-08].