Remo Fischer
Data i miejsce urodzenia

13 sierpnia 1981
Bäretswil

Klub

SC Arve Mols

Debiut w PŚ

7.12 2002, Davos
(80. miejsce – 15 km)

Pierwsze punkty w PŚ

18.12 2004, Ramsau
(23. miejsce – 30 km)

Pierwsze podium w PŚ

8.03 2008, Oslo
(3. miejsce – 50 km)

Dorobek medalowy
Reprezentacja  Szwajcaria
Biathlon
Zimowe igrzyska wojskowe
złoto Annecy 2013 patrol wojskowy (drużynowo 25 km)
srebro Dolina Aosty 2010 patrol wojskowy (drużynowo 25 km)
Strona internetowa

Remo Fischer (ur. 13 sierpnia 1981 w Bäretswil) – szwajcarski biegacz narciarski, zawodnik klubu SC Arve Mols.

Kariera

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Remo Fischer pojawił się 5 grudnia 1999 roku w Ulrichen w zawodach FIS Race, zajmując drugie miejsce w biegu na 10 km techniką dowolną. W 2000 roku wystartował na mistrzostwach świata juniorów w Štrbskim Plesie, gdzie zajął między innymi 28. miejsce w biegu na 10 km stylem dowolnym. Na rozgrywanych rok później mistrzostwach świata juniorów w Szklarskiej Porębie jego najlepszym wynikiem było 17. miejsce na dystansie 30 km techniką dowolną. W Pucharze Świata zadebiutował 7 grudnia 2002 roku w Davos, zajmując 80. miejsce w biegu na 15 km stylem dowolnym. Pierwsze pucharowe punkty wywalczył blisko dwa lata później - 18 grudnia 2004 roku w Ramsau zajął 23. miejsce na dystansie 30 km. Pierwsze i jak dotąd jedyne pucharowe podium wywalczył 8 marca 2008 roku w Oslo, gdzie rywalizację na dystansie 50 km stylem dowolnym ukończył na trzeciej pozycji. W klasyfikacji generalnej najlepszy wynik osiągnął w sezonie 2007/2008, który ukończył na 60. pozycji.

W 2006 roku wziął udział w igrzyskach olimpijskich w Turynie, gdzie był między innymi siódmy w sztafecie, a bieg na 50 km stylem dowolnym ukończył na 21. pozycji. Na rozgrywanych cztery lata później igrzyskach w Vancouver, uplasował się na dziesiątej pozycji w sztafecie i piętnastej w biegu na 15 km stylem dowolnym. Kilkakrotnie startował na mistrzostwach świata, najlepszy indywidualny wynik osiągając podczas MŚ w Oberstdorfie w 2005 roku, gdzie był szesnasty w biegu na 15 km stylem dowolnym. Ponadto na mistrzostwach śwaita w Val di Fiemme w 2013 roku Szwajcarzy z Fischerem w składzie zajęli szóste miejsce w sztafecie.

Srebrny medalista Zimowych igrzysk wojskowych w Dolinie Aosty (2010), w drużynowym biegu patrolowym na 25 km. W 2013 w Annecy zdobył złoty medal w biegu patrolowym na 25 km.

Osiągnięcia

Igrzyska olimpijskie

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
36. 12 lutego 2006 Turyn 2x15 km łączony 1:17:00,8 h +3:18,9 min Jewgienij Diemientjew
7. 19 lutego 2006 Turyn Sztafeta 4x10 km 1:43:45,7 h +1:25,2 min  Włochy
21. 26 lutego 2006 Turyn 50 km stylem dowolnym 2:06:11.8 h +29,1 s Giorgio Di Centa
15. 15 lutego 2010 Vancouver 15 km stylem dowolnym 33:36,3 min +1:14,8 min Dario Cologna
44. 20 lutego 2010 Vancouver 2x15 km bieg łączony 1:15:11,4 h +7:40,7 min Marcus Hellner
10. 24 lutego 2010 Vancouver Sztafeta 4x10 km 1:45:05,4 min +2:51,8 s Szwecja
7. 16 lutego 2014 Soczi Sztafeta 4x10 km 1:28:42,0 h +1:51,8 min  Szwecja
22. 23 lutego 2014 Soczi 50 km stylem dowolnym 1:46:55,2 h +49,0 s Aleksandr Legkow

Mistrzostwa świata

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
21. 17 lutego 2005 Oberstdorf 15 km stylem dowolnym 34:49,7 min +59,1 s Pietro Piller Cottrer
46. 20 lutego 2005 Oberstdorf 2x15 km łączony 1:19:20,5 h +5:48,9 min Vincent Vittoz
DNF 24 lutego 2005 Oberstdorf Sztafeta 4x10 km 1:39:04,4 h -  Norwegia
12. 23 lutego 2007 Sapporo Sprint drużynowy stylem dowolnym 17:50,6 min -  Włochy
45. 28 lutego 2007 Sapporo 15 km stylem dowolnym 35:50,0 min +3:03,5 min Lars Berger
48. 22 lutego 2009 Liberec 2x15 km łączony 1:15:52,4 h +4:33,0 min Petter Northug
7. 27 lutego 2009 Liberec Sztafeta 4x10 km 1:41:50,6 h +2:43,8 min Norwegia
19. 1 marca 2009 Liberec 50 km stylem dowolnym 1:59:38,1 h +19,0 s Petter Northug
33. 27 lutego 2011 Oslo 2x15 km łączony 1:14:10,4 h +2:55,7 min Petter Northug
9. 4 marca 2011 Oslo Sztafeta 4x5 km 1:40:10,2 h +3:10,7 min  Norwegia
37. 6 marca 2011 Oslo 50 km stylem dowolnym 2:08:09.0 h +7:20,3 min Petter Northug
34. 27 lutego 2013 Val di Fiemme 15 km stylem dowolnym 35:58,2 min +2:55,2 min Petter Northug
6. 1 marca 2013 Val di Fiemme Sztafeta 4x10 km 1:41:37,2 h +13,0 s  Norwegia

Mistrzostwa świata juniorów

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwycięzca
28. 25 stycznia 2000 Štrbské Pleso 10 km stylem dowolnym 25:37,8 min +2:46,9 min Ron Spanuth
33. 29 stycznia 2000 Štrbské Pleso Sprint stylem dowolnym ? - Siergiej Nowikow
32. 30 stycznia 2000 Štrbské Pleso 30 km stylem klasycznym 1:36:37,5 h +9:11,7 min René Reisshauer
17. 30 stycznia 2001 Szklarska Poręba 30 km stylem dowolnym 1:29:55,6 h +3:15,4 min Sami Jauhojärvi
35. 1 lutego 2001 Szklarska Poręba 10 km stylem klasycznym 29:00,2 min +2:04,6 min Kristian Horntvedt
59. 3 lutego 2001 Szklarska Poręba Sprint stylem dowolnym ? ? Johannes Bredl

Puchar Świata

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Miejsca na podium

Nr Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Pozycja Zwycięzca
1. 8 marca 2008 Oslo 50 km stylem dowolynm 2:11:44,7 h +3:02,0 min 3. Anders Södergren

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata

stan po zakończeniu sezonu 2013/2014

Sezon 2002/2003
punkty
- - - 80 - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2003/2004
punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - dnf 0
Sezon 2004/2005
punkty
- - - - - - - 23 - 47 - 38 - - - - - - - 47 8
Sezon 2005/2006
punkty
- 72 - 54 50 - 54 - - - - - 31 34 - - 65 - - - - 26 - - 5
Sezon 2006/2007
TdS punkty
- 37 - - - dnf - - - - - - - - - - - 5 - - - - - - - 47 45
Sezon 2007/2008
TdS punkty
- 24 - - 49 7 - 66 29 55 49 dns - - - - 32 - 35 - - - 28 50 - - - - 3 34 36 106
Sezon 2008/2009
TdS FPŚ punkty
21 - - 32 43 - - - - - - - - - - - - - - 42 - - - - 26 - - 73 34 42 20 34 26
Sezon 2009/2010
TdS FPŚ punkty
10 - - - 11 - - - - - - - - - - - - - - - - 16 - - - 21 - - - - - 75
Sezon 2010/2011
RT TdS FPŚ punkty
18 98 47 22 28 - 31 80 21 46 63 56 24 31 33 24 15 22 - 46 - - - - - 49 - - - - - 104
Sezon 2011/2012
RT TdS FPŚ punkty
6 109 9 59 36 - 38 58 - - 33 70 78 59 55 36 50 dnf - - - - - 41 40 - - - - - - - - - - - 68
Sezon 2012/2013
RT TdS FPŚ punkty
46 92 42 62 55 - - - - 34 50 31 30 55 45 12 29 - - - - - 32 - - - 28 - - - - 46
Sezon 2013/2014
RT TdS FPŚ punkty
86 70 18 33 - 17 - - 35 77 79 75 dns - - - - - - - - - 31 - - - - - 27
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 Dyskwalifikacja

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski DNS – Zawodnik został zgłoszony do biegu, ale w nim nie wystartował DNF – Zawodnik nie ukończył biegu

Przypisy

  1. 1st CISM Winter Military World Games. Team Result. Men 25 km Patrol.. cism-milsport.org. s. 19. [dostęp 2013-02-10]. (ang.).
  2. Skład drużyny: Reto Burgermeister, Christian Stebler, Toni Livers, Remo Fischer
  3. Skład drużyny: Toni Livers, Curdin Perl, Remo Fischer, Dario Cologna
  4. Skład drużyny: Curdin Perl, Jonas Baumann, Remo Fischer, Toni Livers
  5. Skład drużyny: Beat Koch, Reto Burgermeister, Gion-Andrea Bundi, Remo Fischer
  6. Skład drużyny: Christoph Eigenmann, Remo Fischer
  7. Skład drużyny: Dario Cologna, Remo Fischer, Toni Livers, Curdin Perl
  8. Skład drużyny: Toni Livers, Dario Cologna, Remo Fischer, Curdin Perl
  9. Skład drużyny: Curdin Perl, Dario Cologna, Toni Livers, Remo Fischer,

Linki zewnętrzne

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.