Project Gotham Racing 3
Producent

Bizarre Creations

Wydawca

Microsoft Game Studios

Seria gier

Project Gotham Racing

Data wydania

USA: 16 listopada 2005
EUR: 2 grudnia 2005
JAP: 12 stycznia 2006
KOR: 25 lutego 2006
POL: 3 listopada 2006

Gatunek

wyścigi

Tryby gry

gra jednoosobowa i gra wieloosobowa

Kategorie wiekowe

PEGI: 3
ESRB: E (Everyone)

Język

angielski

Wymagania sprzętowe
Platforma

Xbox 360

Nośniki

1 DVD

 Odbiór gry
Recenzje
Publikacja Ocena
1UP.com A+
Eurogamer 8/10
GameSpot 8,8/10
GameSpy
GameTrailers 8,5/10
GameZone 9/10
IGN 8,8/10
TeamXbox 9,4/10
VideoGamer.com 9/10
Oceny z agregatorów
Agregator Ocena
GameRankings

88,59% (z 93 recenzji)

Metacritic

88/100 (z 75 recenzji)

Project Gotham Racing 3brytyjska gra komputerowa wyprodukowana przez Bizarre Creations oraz wydana przez Microsoft Game Studios 16 listopada 2005 roku.

Rozgrywka

Do gry wprowadzono ponad 80 pojazdów, m.in. Ferrari 360, Lamborghini Murciélago, McLaren F1. Odwzorowane zostało wnętrze, zewnątrz i dźwięk samochodu. Za widowiskowe manewry samochodem gracz otrzymuje punkty Kudos.

Akcja gry ma miejsce m.in. w Nowym Jorku i Tokio.

Gra zawiera tryb gry wieloosobowej przez Internet wykorzystujący usługę Xbox Live oraz tryb gry na podzielonym ekranie. W Internecie gracz może obserwować wirtualny kanał telewizyjny, przedstawiający osiągnięcia najlepszych graczy Project Gotham Racing 3 na podstawie międzynarodowego rankingu.

Przypisy

  1. 1 2 3 4 Project Gotham Racing 3 Related Games. gamespot.com. [dostęp 2012-08-22]. (ang.).
  2. 1 2 3 4 5 6 7 8 Project Gotham Racing 3 [X360]. gry-online.pl. [dostęp 2012-08-22]. (pol.).
  3. Project Gotham Racing 3. pegi.info. [dostęp 2012-08-22]. (pol.  ang.  fr.  niem.  hiszp.  wł.  szw.  norw.).
  4. Project Gotham Racing 3. esrb.org. [dostęp 2012-08-22]. (ang.).
  5. Ryan O'Donnell: Project Gotham Racing 3. 1up.com, 2005-11-15. [dostęp 2012-08-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-06-04)]. (ang.).
  6. Tom Bramwell: Project Gotham Racing 3 Review. eurogamer.net, 2005-11-22. [dostęp 2012-08-22]. (ang.).
  7. Brian Ekberg: Project Gotham Racing 3 Review. gamespot.com, 2005-11-18. [dostęp 2012-08-22]. (ang.).
  8. Dave „Fargo” Kosak: Project Gotham Racing 3. uk.xbox360.gamespy.com, 2005-11-23. [dostęp 2012-08-22]. (ang.).
  9. Project Gotham Racing 3. gametrailers.com, 2005-12-02. [dostęp 2012-08-22]. (ang.).
  10. jkdmedia: Project Gotham Racing 3 - 360 - Review. gamezone.com, 2005-11-27. [dostęp 2012-08-22]. (ang.).
  11. Douglass C. Perry: Project Gotham Racing 3. uk.ign.com, 2005-11-15. [dostęp 2012-08-22]. (ang.).
  12. Dale „Legba” Nardozzi: Project Gotham Racing 3 Review (Xbox 360). reviews.teamxbox.com, 2005-11-17. [dostęp 2012-08-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-03-11)]. (ang.).
  13. Tom Orry: Project Gotham Racing 3 Review. videogamer.com, 2005-12-06. [dostęp 2012-08-22]. (ang.).
  14. Project Gotham Racing 3. gamerankings.com. [dostęp 2012-08-22]. (ang.).
  15. Project Gotham Racing 3 Xbox 360. metacritic.com. [dostęp 2012-08-22]. (ang.).

Linki zewnętrzne

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.